На власника 200-річної будівлі на столичному Подолі подали до суду: вимагають навести лад і укласти охоронний договір

Інспекція будинку на вул. Набережно-Хрещатицькій, 13. Київ, 16 серпня 2023 р. Фото: Facebook/департамент охорони культурної спадщини КМДА

Столична прокуратура просить суд зобов’язати власника об'єкта культурної спадщини — "Будівлі лазень купця Михайла Бубнова" укласти охоронний договір, а також привести його до належного стану. 200-річні єврейські лазні знаходяться по вулиці Набережно-Хрещатицькій, 13 у Подільському районі міста.

Про це інформує пресслужба київської міської прокуратури.

Історія будинку сягає початку ХІХ століття, коли після пожежі на Подолі цю ділянку в 1822 році отримав купець 3-ї гільдії Михайло Бубнов та збудував на ній Садибу, в якій розташовувались громадські лазні.

"Будівля становить цінність як цікавий приклад архітектури у формах класицизму, що до сьогодні зберегла свою автентичність та відображає розвиток Київської архітектури ХІХ століття", — йдеться у повідомленні.

Утім, як зазначають у столичній прокуратурі, власник будівлі ухиляється від укладення охоронного договору, що фактично позбавляє об'єкт культурної спадщини гарантій захисту, передбачених пам’яткоохоронним законодавством. Більше того, на даний час будинок перебуває в аварійному стані, а власник здійснює демонтаж даху.

"За таких обставин Подільська окружна прокуратура міста Києва звернулась до Київського окружного адміністративного суду із позовом до власника споруди про зобов’язання укласти з уповноваженим органом охорони культурної спадщини охоронний договір на вказаний об’єкт культурної спадщини, а також із зобов'язанням привести до належного стану вказаний будинок", — наголосили у Київській міській прокураторі.

Що відомо про 200-річні єврейські лазні на столичному Подолі

Історичну будівлю на вулиці Набережно-Хрещатицькій, 13 у Києві внесли до Переліку об'єктів культурної спадщини столиці.

Раніше у серпні почали розбирати дах 200-літньої споруди на вул. Набережно-Хрещатицькій, 13. Інспектори Департаменту оглянули об'єкт і зафіксували частковий демонтаж покрівлі. Замовнику робіт вручили припис із пам'яткоохоронними вимогами.

Згодом будівлю на вул. Набережно-Хрещатицькій, 13 запропонували внести до Державного реєстру нерухомих пам'яток України за видом історія та архітектура. Облікові документи передали на розгляд Міністерства культури та інформаційної політики України.