На території Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника фахівці помітили новий вид пташок. Йдеться про золотомушку червоночубу.
Про це повідомили у Facebook працівники заповіднику.
Зазначається, що на території Чорнобильського заповідника вже давно мешкає один з найменших птахів фауни України — золотомушка жовточуба. Її найближчу родичку — золотомушку червоночубуДуже дрібний птах: довжина тіла — 9 см, маса — 4-6,5 г науковці виявили лише нещодавно. Самця і самицю побачили в районі с. Янівка.
"У цих дрібних, але барвистих птахів — гніздовий період. Тому, крім власної появи, золотомушка червоночуба нагородила спостерігача ще й гарним співом", — йдеться у повідомленні.
Напередодні повідомлялося, що у Чорнобильському заповіднику хочуть облаштувати 30 будиночків для червонокнижних птахів, яких там залишилося небагато. Зоозахисники оголосили збір коштів на штучні дуплянки. Їх виготовлять з дерева та змастять оліфою. Планується, що там зможуть оселитися пташки сиворакша, голуб-синяк та гоголь зеленоголовий.
Що відомо про тварин і птахів на Київщині
У Чорнобильському радіаційно-екологічному біосферному заповіднику живе та зимує рідкісний сичик-горобець. Це найменша сова фауни України. На заповідній території виявили 39 місць перебування цих птахів. Загальна чисельність може сягати 50-60 пар.
Також у заповіднику фотопастки зафіксували рись євразійську. Цей вид зник з території українського Полісся минулого століття. Водночас у чорнобильському ставку-охолоджувачу повністю перевелися величезні соми.
Ще на території Чорнобильського заповідника фахівці помітили новий для Полісся вид великих хижих ссавців. Йдеться про шакалів. Їхні сліди й раніше помічали — лапка цієї тварини компактна, а між подушечками майже нема проміжків. Наразі змогли побачити і самого хижака.
У березні у заповіднику бачили чотирьох бакланів, три крижня та одинадцять орланів. Це дуже мало для такого періоду, вважають фахівці. Натомість зустріли рекордну кількість лосів — 17. П'ять з них — на розподільчій дамбі, а ще дванадцять тварин побачили по дамбі вздовж річки Прип'ять. Річка є перешкодою для мігруючих лосів, які не поспішають її перетинати, тому концентруються.
За останні кілька років лісівники фіксують збільшення популяції козуль у мисливських угіддях Столичного лісового офісу. Цієї зими лісівники нарахували на 370 особин більше, ніж торік.
У філіях Столичного лісового офісу державного підприємства "Ліси України" завершився щорічний зимовий облік мисливських тварин. Загалом нарахували 4,9 тисячі копитних тварин, 8,8 тисячі хутрових звірів та 2,2 тисячі птахів. "Перепис" проводили упродовж січня-лютого з дотриманням заборон і обмежень, які встановлені на період дії воєнного стану.
Заборона на проведення полювання в умовах воєнного стану призвела до зростання чисельності копитних, зокрема оленів благородного і плямистого. Збільшилася і кількість зайців-русаків, борсуків та куниць лісових. Також спостерігається стрімке зростання чисельності вовків.
У Голосіївському парку Києва фотопастки зафіксували диких тварин. Науковцям вдалося виявити присутність козуль або сарн європейських (Capreolus capreolus), кабанів диких (Sus scrofa) і навіть голуба лісового (Columba palumbus). Зафільмували і зустрічі трьох особин лося (Alces alces) із Червоної книги України.