Київська область передала майже 130 генераторів для Харківщини — Кравченко

Генератори для Харківщини. Фото: КОВА

Харківщина отримала від Київської області ще два потужні генератори на 132 квт кожен. Загалом громади регіону передали майже 130 генераторів.

Про це повідомляє пресслужба Київської обласної військової адміністрації із посиланням на очільника КОВА Руслана Кравченка.

"Цього тижня відвідав Харків. Ситуація в місті та області через щоденні обстріли є вкрай важкою. Попри все енергетики цілодобово працюють над тим, щоб якомога швидше повернути світло людям. Вся країна об'єдналася у допомозі мешканцям Харківщини. На сьогодні загалом від Київщини ми вже передали 130 генераторів різної потужності", — сказав Кравченко.

За його словами, наразі основне завдання — забезпечити життєдіяльність шкіл, лікарень, дитсадків та інших соціальних закладів. Крім генераторів разом з районами та громадами на Харківщину відправили й інші необхідні речі: зарядні станції, павербанки, паливо тощо. Найближчими днями планується відправити ще понад 30 генераторів.

У КОВА нагадують, що в кожній громаді є пункти збору допомоги. Кожен житель області може долучитися до допомоги. Зокрема, пункти прийому діють за такими адресами:

  • у Макарові принести необхідні речі можна до Пункту незламності БФ "Карітас Макарів", вул. Проектна, 5, а також до Будинку культури
  • у Бучі збирають допомогу у приміщенні міської ради по вулиці Енергетиків, 12
  • у Ржищеві допомогу можна принести у приміщення виконавчого комітету міської ради за адресою: вул.Соборна, 22.
  • у Гостомелі жителі несуть допомогу до Культурно-оздоровчого комплексу (КОК) та до Будинку культури "4 лева"
  • с. Озера — Будинок культури
  • с. Мощун — Будинок культури
  • с. Горенка — адміністративна будівля.

У Харківській області понад 200 тисяч абонентів залишилися без світла після ударів РФ по критичній інфраструктурі регіону вранці 11 квітня.

Київщина долучилася до акції "Подаруй світло Харкову" і розпочала збір найнеобхіднішого для жителів Харківщини, зокрема, це генератори, зарядні станції, павербанки. Спочатку направили 13 потужних генераторів від 10 до 22 кВТ. Також для жителів Вовчанської громади Чугуївського району відправлять 25 генераторів потужністю 2,5–5,5-кВТ і паливо.

Ще КОВА відправила на Харківщину два надпотужні генератори — 520 та 800 кВт. Їх можна використовувати для критичної інфраструктури. Зокрема, водоканалів, котелень та у великих лікарнях і школах, де є котельні.

На тлі російських атак по енергетиці України диспетчерський центр компанії "Укренерго" закликав українців до щоденного ощадливого споживання електроенергії у період з 19:00 до 22:00.