У Берлін відправили 13 українських захисників з ампутаціями, де їм встановлять інноваційні протези

До Берліна вирушили 13 українських захисників з ампутаціями, де їм встановлять інноваційні протези. Київ, 18 квітня 2024 року. Фото: Telegram/Віталій Кличко

18 квітня 2024 року з Києва до Берліна вирушили 13 українських захисників з ампутаціями. У німецькому військовому шпиталі їм встановлять інноваційні протези. Загалом німецькі фахівці висловили готовність протезувати у Берліні 60 українських військових. А також допомогти з облаштуванням приміщення Центру протезування у Києві.

Про це поінформував столичний міський голова Віталій Кличко.

"У березні, під час візиту до Києва, німецькі фахівці висловили готовність протезувати у Берліні 60 українських військових", — розповів посадовець.

Разом із військовослужбовцями поїхали й 6 київських техніків-протезистів, які навчатимуться у Німеччині цій справі. А після повернення працюватимуть у новому Центрі протезування військових.

"Його ми створюємо на базі міської лікарні №12 — спільно з німецькими фахівцями. Про сприяння німців у створенні такого Центру я домовився з мером Берліна Каєм Вегнером під час свого візиту до столиці Німеччини у вересні минулого року", — сказав Віталій Кличко.

За його словами, нині триває процес постачання обладнання, закупленого німецькою стороною. Місто розпочало облаштовувати приміщення майбутнього Центру.

Раніше повідомлялося, що українсько-польський центр протезування планують відкрити в Бородянці. Планується, що в ньому люди також проходитимуть реабілітацію після встановлення протезів.