У КМДА розповіли, коли для школярів лунатимуть останні дзвоники

У Києві школярі сидітимуть за партами до кінця травня. Останній дзвоник у цьому навчальному році для них пролунає 31 числа.

Про це повідомив заступник голови Київської міської державної адміністрації Валентин Мондриївський.

Зазначається, що таке рішення прийнято з урахуванням того, що школи Києва у 2023/2024 навчальному році не припиняли освітній процес. Наразі не змінювався термін канікул і не корегувалася структура навчального року. Усі працювали за освітніми програмами, схваленими педагогічними радами — відповідно до графіка.

За словами заступника голови КМДА, за рахунок міського бюджету заклади загальної середньої освіти Києва були максимально підготовлені до роботи в нинішніх умовах.

"Нам вдалось не тільки налагодити інтернет в укриттях, що є одним із головних важелів безперебійного освітнього процесу, а й забезпечити школам роботу без віялових відключень електроенергії. Також були чітко організовані дистанційне навчання та робота шкіл у другу зміну", — сказав Мондриївський.

В адміністрації поінформували, що в межах підготовки до національного мультимедійного тестування закладам освіти рекомендують запровадити певні зміни. Зокрема, у травні 2024 року для випускників/випускниць 11-х класів проводити індивідуалізовано-групове навчання. Це має поглибити та систематизувати знанння з обраних предметів і розвантажити учнів в умовах воєнного стану.

Також Департамент освіти та науки запропонував видати (з дотриманням вимог безпеки) документи про освіту відповідно до наступного графіка:

  • свідоцтво про здобуття початкової освіти — з 31 травня до 7 червня
  • свідоцтво про здобуття базової середньої освіти — з 13 до 19 червня
  • свідоцтво про здобуття повної загальної середньої освіти — з 20 до 26 червня.

Раніше в КМДА інформували, що з 25 березня школи столиці почнуть прийом заяв до перших класів. Документи прийматимуть до 31 травня не тільки особисто, а й в електронному вигляді або у вигляді поштових листів.

Що відомо про навчання та канікули у школах Києва та області

У серпні Київська міська влада визначила структуру навчального року 2023/2024. Згідно із нею, І семестр має тривати з 1 вересня до 22 грудня 2023 року, ІІ семестр — із 8 січня до 31 травня 2024 року. Останні дзвоники лунатимуть у школах 31 травня.

У столичних школярів зимові канікули почалися 23 грудня і тривали вони до 7 січня включно. У цей період у закладах освіти Києва продовжували діяти гуртки. Також проводилися додаткові заняття з різних предметів.

Весняні канікули традиційно тривали із 25 до 31 березня 2024 року. Компенсаторні заняття для подолання освітніх втрат і освітніх розривів, атестація та інші заходи, передбачені програмою, можуть тривати до 28 червня 2024 року.