Ремонт у квартирах: на Київщині завершують відновлення багатоповерхівки

Відновлення будинку у с. Мила. Фото: КОВА

На Київщині відновили майже 17,5 тисяч об'єктів із понад 29 тисяч пошкоджених. Відбудова триває за урядовими програмами, коштом обласного та місцевих бюджетів, за сприяння міжнародних партнерів та фондів. Зокрема, за гроші Фонду ліквідації наслідків збройної агресії відбудовують багатоповерхівку у селі Мила.

Про це повідомляє пресслужба Київської обласної військової адміністрації.

Зазначається, що будинок розташований у селі Мила Бучанського району, за адресою: вул. Комарова, 38. Під час повномасштабного вторгнення російських військ він зазнав значних руйнувань.

У будівлі була пошкоджена покрівля та цегляні конструкції п'ятого поверху, вибиті вікна і двері, пошкоджені місця загального користування, фасад та зруйновані інженерні мережі. Ремонтні роботи розпочалися на початку літа 2023 року.

Відновлення будинку у с. Мила. Фото: КОВА

Спочатку підрядники провели демонтаж пошкоджених конструкцій та окремих елементів будівлі. Згодом відбудували пошкоджені стіни та перекриття. Також фахівці замінили вибиті вікна та двері, відновили фасад будинку та покрівлю. Крім того, в будинку вже відновили мережі водопостачання та каналізації, поквартирне індивідуальне опалення.

"Наразі підрядник працює над ремонтом всередині пошкоджених квартир. Зокрема, фахівці проводять шпаклювання стін, стелі та улаштування укосів. Далі будівельники продовжать внутрішні роботи з відновлення пошкоджених місць загального користування, квартир та завершать ремонтні роботи даху", — йдеться у повідомленні.

Що відомо про відновлення Київщини

Унаслідок бойових дій навколо Києва в лютому-березні 2022 року на Київщині зафіксовані руйнування у 46 з 69 територіальних громад. Критичних руйнувань завдано в Бучанській, Ірпінській, Гостомельській, Бородянській, Макарівській, Великодимерській та Пісківській територіальних громадах.

Загалом від початку повномасштабного вторгнення РФ в області були зруйновані чи пошкоджені понад 28 тисяч об'єктів. Основний "удар" припав на житло — 24,3 тис. будівель. Крім цього, постраждали 227 шкіл та садочків, 125 адмінбудівель і ЦНАПів, 128 медичних закладів, 138 культурних та релігійних споруд.

У травні 2023 року стартувало комплексне відновлення пошкоджених війною приватних будинків в Ірпені біля ЖК "Ірпінські Липки". Зокрема, це будинки на перетині вулиці Багірова та Гостомельського шосе. Станом на 1 лютого цього року капітально відремонтували 31 приватний будинок. З нуля будують ще 30 домівок.

На кінець 2023 року на Київщині відновили повністю або частково понад 16,5 тисяч об'єктів. Із них 15 тисяч — це багатоквартирні та приватні житлові будинки.

Минулого року на Київщині створили Каталог відновлення області, де можна дізнатись про відремонтовані об'єкти за кошти держбюджету протягом 2022 року.

Спостерігати за процесом відновлення 18 багатоквартирних будинків на Київщині, на відбудову яких збирає платформа UNITED24, можна на інтерактивній карті.

Також у Київській області створили Спостережну раду з питань відбудови. Її основне завдання — контролювати всі етапи відновлення від планування до завершення проєктів. Працюватиме і робоча група, яка виявлятиме корупцію під час відбудови.

Станом на січень цього року БЕБ виявило низку порушень під час тендерних закупівель, які стосуються, зокрема, відновлення житла у Київській області. Загальна сума ризикових закупівель в регіоні складає понад 105 млн гривень. Для того, щоб завадити неефективному використанню бюджетних коштів, організаторам торгів направлені рекомендації — звернути увагу на можливі зловживання.

Минулого року правоохоронці Київщини розслідували 90 кримінальних проваджень за фактами заволодіння бюджетними коштами. Зокрема, йдеться і про відбудову інфраструктурних об'єктів, які пошкодили російські війська під час повномасштабного вторгнення на територію регіону.