У столиці провели благодійний Київський півмарафон Незламності: як це було

Київський півмарафон Незламності 2024 на ВДНГ. Cуспільне/Анна Самара

У столиці пройшов 14-й Київський півмарафон Незламності на території ВДНГ. Завдяки ньому вдалося придбати кисневі концентратори для добровольчого батальйону "Госпітальєри".

Про це повідомляє кореспондентка Суспільного Анна Самара.

Програма заходу та дистанції були сплановані таким чином, аби розосередити учасників в різні дні та час.

13 квітня проводили забіги на дистанціях 1,6 км, 5 км, 10 км та дитячі старти. Серед учасників були й військові, які після отриманих поранень проходять реабілітацію.

Антон на захист України став з перших днів повномасштабного вторгнення, воював у Донецькій та Луганській областях. У Бахмуті отримав поранення.

"Гарний захід зі збору грошей пораненим. А взагалі спорт — це чудово", — сказав учасник забігу Антон Іванців.

Щоб мотивувати українську молодь, до забігу долучилась бронзова призерка Олімпійських ігор з художньої гімнастики Анна Різатдінова.

"Україна завжди була спортивною та здоровою країною. Тож треба підтримувати ці традиції, не зважаючи на те, що відбувається в нашій країні", — вважає спортсменка.

14 квітня учасники мали подолати вже 21 км. Також під час символічної дистанції "Зроби Next Step" на старт вийдуть ветерани російсько-української війни, які отримали важкі поранення на фронті і проходять реабілітацію.

"Ми проводимо захід, щоб дати людям мотивацію для спорту, для психологічного розвантаження, а також зібрати кошти і придбати обладнання для добровольчого батальйону "Госпітальєри"", — розповів організатор півмарафону Іван Третяков.

Організатори пояснюють, що кисневі концентратори для військових цілей SAROS 3000 замінюють звичні балони з киснем. Останні є вибухонебезпечними та наражають на небезпеку команду медиків.

Дослідження показують, що негайна подача кисню пораненому дозволяє збільшити час ефективної допомоги та виживання потерпілого в п'ять разів.

Завдяки півмарафону зібрали понад мільйон гривень на медобладнання, ще один мільйон виділив партнер забігу.