У Києві відкриють ще один центр допомоги постраждалим від домашнього насильства

Домашнє насильство. Ілюстативне фото: Unsplash

У Києві відкриють третій Денний центр соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та насильства за ознакою статі.

Про це повідомила заступниця голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень Марина Хонда.

За її словами, кількість звернення киян на "телефон довіри" та до мобільних бригад соціально-психологічної допомоги постійно зростає.

Новий центр розмістять у Голосіївському районі на вулиці Михайла Стельмаха, 6-А. Там можна буде отримати індивідуальні та групові консультації фахівців особисто або онлайн.

Наразі психологи, юристи та соціальні працівники приймають у двох закладах Шевченківського та Дніпровського районів.

Отримати очну психологічну підтримку та юридичну допомогу можна за адресами: вул. Юрія Іллєнка, 20 та вул. Райдужна, 6-А.

Викликати мобільну бригаду можна за телефонами міської служби довіри абсолютно конфіденційно, безоплатно та цілодобово за номерами: 15-00 або 044-272-15-00 (з мобільного).

Що відомо про протидію домашньому насильству в Києві

У столиці працюють п'ять мобільних бригад, які надають соціально-психологічну допомогу постраждалим від домашнього насильства.

Раніше в КМДА повідомили, що в лютому 2024 року у Києві зросла кількість звернень на телефон довіри від жінок від 18-ти до 25 років, які потерпають від домашнього насильства. Усі вони мають дітей до року.

Протягом січня цього року кияни телефонували до Центру гендерної рівності, запобігання та протидії насильству 1367 разів. Домашнього насильства стосувались 579 звернень. До фахівців Центру звернулися 481 жінка та 98 чоловіків.

За два місяці 2024 року столичні правоохоронці близько трьох тисяч разів виїздили на виклики, пов'язані з домашнім насильством. Близько 20 жінкам із дітьми надали тимчасовий прихисток.

У столиці капітально відремонтували один із притулків Київського міського центру гендерної рівності, запобігання та протидії насильству. У приміщенні одночасно можуть проживати 12 жінок із дітьми.