Перейти до основного змісту

У Чорнобильському заповіднику помітили шакала

Шакал. Фото: Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник/Facebook

На території Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника фахівці помітили новий для Полісся вид великих хижих ссавців. Йдеться про шакалів.

Про це повідомили у Facebook працівники заповіднику.

Зазначається, що це тварина з сімейства псових, представник роду вовків. Він схожий на вовка, але його голова не така лобаста, морда вужча, більш загострена і тварина менша за розміром. Шакали — падальники, активно адаптуються до антропогенного ландшафту, завдяки чому на початку ХХІ століття розширили свій ареал. Наразі з'явилися у зоні відчуження.

"Для природи — це ще один вид тварин, що має право на життя, особливо, якщо сам його активно виборює. Інша справа, як з часом поведе себе популяція цього хижака (якщо він зуміє закріпитись і розмножитись на заповідній території)? Кому стане конкурентом чи загрозою?", — розмірковують у заповіднику.

Фахівці поінформували, що шакалячі сліди й раніше помічали у заповіднику. Лапка цієї тварини компактна, а між подушечками майже нема проміжків. Наразі змогли побачити і самого хижака.

Раніше повідомлялося, що у Чорнобильському радіаційно-екологічному біосферному заповіднику у березні бачили чотирьох бакланів, три крижня та одинадцять орланів. Це дуже мало для такого періоду, зауважили фахівці.

Натомість у заповіднику зафіксували рекордну кількість лосів — 17. Працівники вважають, що тварин там більше, це лише ті, яких помітили. Річка є перешкодою для мігруючих тварин, оскільки вони не поспішають її перетинати, то концентруються в одному місці.

Що відомо про тварин і птахів на Київщині

У Чорнобильському радіаційно-екологічному біосферному заповіднику живе та зимує рідкісний сичик-горобець. Це найменша сова фауни України. На заповідній території виявили 39 місць перебування цих птахів. Загальна чисельність може сягати 50-60 пар.

Також у заповіднику фотопастки зафіксували рись євразійську. Цей вид зник з території українського Полісся минулого століття. Водночас у чорнобильському ставку-охолоджувачу повністю перевелися величезні соми.

За останні кілька років лісівники фіксують збільшення популяції козуль у мисливських угіддях Столичного лісового офісу. Цієї зими лісівники нарахували на 370 особин більше, ніж торік.

У філіях Столичного лісового офісу державного підприємства "Ліси України" завершився щорічний зимовий облік мисливських тварин. Загалом нарахували 4,9 тисячі копитних тварин, 8,8 тисячі хутрових звірів та 2,2 тисячі птахів. "Перепис" проводили упродовж січня-лютого з дотриманням заборон і обмежень, які встановлені на період дії воєнного стану.

Заборона на проведення полювання в умовах воєнного стану призвела до зростання чисельності копитних, зокрема оленів благородного і плямистого. Збільшилася і кількість зайців-русаків, борсуків та куниць лісових.Також спостерігається стрімке зростання чисельності вовків.

У Голосіївському парку Києва фотопастки зафіксували диких тварин. Науковцям вдалося виявити присутність козуль або сарн європейських (Capreolus capreolus), кабанів диких (Sus scrofa) і навіть голуба лісового (Columba palumbus). Зафільмували і зустрічі трьох особин лося (Alces alces) із Червоної книги України.

Топ дня

Вибір редакції