Зеленський відвідав відновлений центр соціально-психологічної реабілітації в Бородянці

Президент Володимир Зеленський відвідав відновлений центр соціально-психологічної реабілітації в Бородянці на Київщині, 31 березня 2024 р. Фото: Офіс президента

Президент Володимир Зеленський відвідав відновлений Бородянський центр соціально-психологічної реабілітації на Київщині. Заклад вщент зруйнували російські військові в березні 2022 року.

Про це повідомляє Офіс президента.

У центрі створили простір для психологічної, соціальної підтримки, фізкультурно-спортивної реабілітації ветеранів, їхніх сімей та родин загиблих захисників і захисниць.

Психологи закладу супроводжуватимуть ветеранів у навчанні методів самодопомоги й першої психологічної допомоги у стресових ситуаціях.

Також у центрі створили простір для освітніх заходів, тренінгів  і досліджень щодо впровадження спеціальних підходів і нових стандартів для успішного повернення ветеранів до цивільного життя.

У закладі обладнали дев'ять готельних номерів для амбулаторного перебування. Програма реабілітації ветеранів безкоштовна завдяки залученню донорських коштів.

Планується, що за рік центр прийматиме в середньому понад дві тисячі ветеранів.

Фото: Офіс президента

Зеленський наголосив, що поряд із будівництвом центрів реабілітації також треба розширювати мережу відділень для відновлення ветеранів у обласних лікарнях.

"Це залежить не тільки від Міністерства ветеранів, а й від місцевої влади та від МОЗ. Ми зустрічалися з прем'єр-міністром, з міністром охорони здоров'я, вони створюють велику мережу в обласних лікарнях. Це швидше, ніж побудувати цілий центр", — зазначив він.

У 2022 році президент передав на відновлення реабілітаційного центру в Бородянці премію в розмірі $100 тисяч, яку отримав із присудженням медалі Свободи.