У столиці група невідомих чіплялась до відвідувачів парку з провокаційними запитаннями про ставлення до спільноти ЛГБТК+. Одного з юнаків після такого "опитування" побили. У поліції за фактом бійки відкрили провадження.
Про випадок гомофобіїНегативна реакція на прояви гомосексуальності. написала в Instagram правозахисна організація "ЛГБТ-центр "Наш світ".
Повідомляється, що 8 березня 2024 року в одному зі столичних парків група невідомих напала на хлопця, який відпочивав там із компанією друзів. При цьому спочатку незнайомці запитали в юнака про ставлення до ЛГБТ-меншин.
"На мою відповідь, що "мені не цікаво, чим займаються інші люди. Кожен вирішує сам", я отримав удар у голову від цієї людини. Потім він продовжив мене бити, повалив з ніг. До нас наблизилися інші хлопці з тієї компанії", — згадує потерпілий.
За словами юнака, його подруга зняла бійку на телефон і викликала поліцію. Але правоохоронці, які прибули на місце, нікого не затримали.
Потерпілий розповів, що бачив, як нападники чіплялися до інших відвідувачів парку з запитаннями про ЛГБТ, і він був не один, кого побили того вечора у парку:
"Я впевнений, що це було певне угруповання, бо вони всі були з конкретною позицією, що ЛГБТ — це зло", — повідомив він.
Юнак каже, що подав заяву до поліції, де сповістив про напад з ознаками сексуальної дискримінації.
ЛГБТ-центр "Наш світ" надає потерпілому адвокатський супровід. Організація також закликала поліцію відкрити кримінальну справу через прояв гомофобії і звернулась до омбудсмана Дмитра Лубінця з проханням взяти під контроль цю справу.
У поліції Києва Суспільному підтвердили факт бійки в парку. Як повідомив речник головного управління поліції Дмитро Грищенко, спочатку на місце прибули патрульні, а потім приїхала слідчо-оперативна група для з'ясування і документування всіх обставин інциденту.
Потерпілому дали направлення на проходження судово-медичної експертизи для визначення ступеня тяжкості тілесних ушкоджень. За фактом події правоохоронці відкрили кримінальне провадження за ст. 125Умисне легке тілесне ушкодження КК України. Максимально суворе покарання за цією статтею передбачає обмеження волі терміном до двох років.
Нині слідчі чекають результатів експертизи про тяжкість травм у потерпілого. Після отримання висновків кваліфікація правопорушення може бути змінена, зауважив Дмитро Грищенко.
У грудні 2023 року одна з міжнародних організацій, що захищає права сексуальних меншин, оприлюднила рейтинг, в якому Україна посідає 39-те місце з 49 країн Європи за рівнем забезпечення прав ЛГБТК+ спільноти.