При реконструкції залучатимуть експертів: київські парки робитимуть безбар'єрними

Павлівський сквер, Київ, 15 березня 2024 р. Фото: КМДА

Столичні парки і сквери під час реконструкції робитимуть доступними для людей з інвалідністю чи маломобільних груп населення. Для консультацій Київ залучатиме спеціалістів із питань безбар'єрності благодійної організації "Superhumans Center".

Про це інформує пресслужба КМДА.

Меморандуму про співпрацю у процесі реконструкції парків підписали сьогодні, 15 березня, між Департаментом захисту довкілля та адаптації до зміни клімату КМДА та директоркою "Superhumans Center" Ольгою Руднєвою.

Підписання меморандуму про взаєморозуміння між очільником Департаментом захисту довкілля КМДА Олександром Возним та директоркою "Superhumans Center" Ольгою Руднєвою, Київ, 15 березня 2024 р. Фото: КМДА

Заступниця голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень Марина Хонда наголошує, що громадські простори Києва мають бути однаково доступними і комфортними для всіх, зокрема, для людей з інвалідністю чи тих, хто проходить реабілітацію.

Павлівський сквер у Києві, 15 березня 2024 р. Фото: КМДА

Так, у 2024 році в Києві спільно з консультантами "Superhumans Center" планують провести реконструкцію зелених зон біля медзакладів і реабілітаційних установ з урахуванням вимог безбар'єрності.

Фахівці вже перевірили рівень інклюзивності та доступності у сквері на вул. Володимира Винниченка біля "Республіканської клінічної лікарні МОЗ України".

Фото: КМДА

Довідково: "Superhumans Center" — всеукраїнський сучасний центр з протезування, реконструктивної хірургії, реабілітації та психологічної підтримки постраждалих від війни дорослих і дітей. Центр безкоштовно надає медичні послуги із протезування, реабілітації та лікування ПТСР.

Раніше у КМДА розпочалась робота над розробкою комунікаційної стратегії безбар'єрної столиці. До робочої групи, яка напрацьовуватиме документ, посадовці запрошують представників організацій, які працюють з темою безбар'єрності.

Також працівники КМДА пройдуть курс із безбар'єрності, аби розуміти вимоги інклюзивності при організації громадського простору і забезпечення рівного доступу населення до послуг.