Від початку року поліція в Києві отримала майже 3 тисячі звернень через домашнє насильство

Поліцейські супроводжують жінку з дитиною до кризового центру, Київ, березень 2024 р. Фото: Поліція Києва/Facebook

За два місяці 2024 року столичні правоохоронці близько трьох тисяч разів виїздили на виклики, пов'язані з домашнім насильством. За цей період були складені 1436 протоколів на кривдників, близько 20 жінкам із дітьми надали тимчасовий прихисток.

Про це інформує поліція Києва на своїй сторінці у Facebook.

За даними правоохоронців, у більшості випадків жертвами домашнього насильства в січні-лютому цього року ставали жінки: правоохоронці склали 1142 адмінпротоколів на їхніх чоловіків. Водночас 294 протоколи виписали через скоєння насильства щодо своїх рідних жінками. Більш як у 300 випадках свідками сімейних чвар ставали діти.

З початку року поліцейські Києва помістили до кризової кімнати 37 людей, які постраждали від домашнього насильства. Тимчасовий прихисток знайшли 18 жінок з дітьми, найменшому хлопчику – трохи більше місяця.

Жертви домашнього насильства можуть безпечно перебувати у кризовій кімнаті, доки порушники будуть притягнуті до відповідальності та пройдуть необхідну корекційну програму. Крім того, жертвам домашнього насильства надають допомогу лікарі, психологи, юристи.

Поліція нагадує жителям столиці, що якщо вони стали жертвами чи свідками домашнього насильства, варто телефонувати за допомогою за номером спецлінії "102".

Що відомо про протидію домашньому насильству в Києві

У столиці працюють п'ять мобільних бригад, які надають соціально-психологічну допомогу постраждалим від домашнього насильства.

Раніше в КМДА повідомили, що в лютому 2024 року у Києві зросла кількість звернень на телефон довіри від жінок від 18-ти до 25 років, які потерпають від домашнього насильства. Усі вони мають дітей до року.

Протягом січня цього року кияни телефонували до Центру гендерної рівності, запобігання та протидії насильству 1 367 разів. Домашнього насильства стосувались 579 звернень. До фахівців Центру звернулися 481 жінка та 98 чоловіків.

У столиці капітально відремонтували один із притулків Київського міського центру гендерної рівності, запобігання та протидії насильству. У приміщенні одночасно можуть проживати 12 жінок із дітьми.