Німецькі благодійники відвідали Макарівську громаду

Делегація з німецького міста Вандліц оглядає відбудовані будинки у Макарові. Фото: Вадим Токар/Telegram

Протягом двох років німецьке місто Вандліц співпрацює із Макарівщиною. Наразі делегація приїхала у Київську область і передала для потреб місцевих жителів автомобіль, генератори та інші необхідні речі.

Про це повідомляє у Telegram Макарівський селищний голова Вадим Токар.

Зазначається, що 24 травня виповнюється два роки з дати підписання Угоди про стратегічне партнерство між громадами Макарова та міста Вандліц. Вперше мер Вандліца Олівер Борхерт відвідав Макарів у червні 2022 року та побачив страшні наслідки збройної агресії РФ.

"З того часу ми відчуваємо постійну підтримку і допомогу наших партнерів. Протягом двох років Вандліц передав Макарову сміттєвоз, два пожежні автомобілі та мікроавтобус, генератори, металопрофіль для перекриття дахів комунальних будівель тощо. Двадцять наших дітей спортсменів провели тиждень у Вандліці разом зі своїми німецькими однолітками", — сказав Токар.

За його словами, наразі громаді Макарова привезли автомобіль з бортовою платформою Citroen Jumper L4 та MAN з маніпуляторною установкою, універсальний навантажувач, причіпи, генератори, електроінструменти, бензопили, бетонорізи тощо.

Делегація з німецького міста Вандліц оглядає амбулаторію в Макарові. Фото: Вадим Токар/Telegram

Під час візиту гості віддали шану загиблим героям, відвідали виставку прапорів "Знамена нашої незламності", побували в пожежній частині, Макарівській амбулаторії та побачили, як триває відбудова багатоквартирних житлових будинків.

Делегація з німецького міста Вандліц оглядає пожежну частину в Макарові. Фото: Вадим Токар/Telegram

Також в межах візиту відбулося кілька робочих нарад, присвячених вирішенню проблеми поводження з відходами. Німецькі колеги ділилися власним досвідом ліквідації несанкціонованих сміттєзвалищ та розробки системи поводження з відходами.

"Сподіваємось, настане час і ми зможемо розвивати співпрацю в сфері обміну освітнім, культурним, спортивним досвідом, а не лише отримувати благодійну допомогу", — підсумував Токар.

Що відомо про допомогу Київщині від іноземних партнерів

Програма розвитку ООН (ПРООН) надаватиме Київщині технічну підтримку під час відновлення будівель, які постраждали під час повномасштабного вторгнення російських військ на територію регіону. Наразі йдеться про 56 об'єктів, які відбудовуватимуть за кошти Фонду ліквідації наслідків збройної агресії.

До Ірпінського відділку поліції доставили конфісковану зброю із США. Її правоохоронцям передали колеги з міста-побратима Маямі.

Допомогу на суму близько 2 млн доларів передасть Ірпеню американське місто-побратим Мілвокі. Це понад 800 безперебійних точок доступу Wi-Fi та програмне забезпечення. Це не звичайні домашні маршрутизатори, а унікальна система, яку застосовують в оборонному секторі США. Вони вперше використовуватимуться за межами країни.

Колектив ірпінського дитячого садочку "Рута" отримав ноутбуки, пилосмоки та музичну систему. Набір техніки майже на 100 000 гривень передали благодійники. Також меценати закупили сенсорні іграшки, які у своїй роботі з дітьми будуть використовувати логопед та психолог закладу

У Білій Церкві на Київщині побувала делегація представників бізнесу з Південної Кореї, щоб обговорити інвестиційні проєкти. Розглядається можливість налагодити виробництва сандвіч-панелей та побудувати новий завод.

Японська компанія Miyamoto International допоможе Київщині створити комплексну систему переробки відходів. Вона відома на міжнародній арені своїм досвідом відновлення населених пунктів після стихійних лих, військових конфліктів та катастроф.

Бучанська громада отримала чотири вантажівки будівельних матеріалів із Польщі. Організація "Global Compact Poland" надала мінеральну вату і модульну черепицю для відбудови житла, пошкодженого внаслідок російської агресії.

Ще місцевим жителям прислали гуманітарну допомогу від португальського міста-побратима Кашкайш: вживаний теплий одяг, білизну, дитячі іграшки та 50 обігрівачів. Пізніше іноземці виділили €500 тисяч для відновлення закладів освіти Бучі.

Від німецьких міст Дрезден та Бергіш Гладбах Буча отримала міські автобуси, які вийшли на маршрути для перевезень населення. А Тайвань погодився виділити понад 18 млн гривень на відновлення спортивної школи.