Твори дітей із деокупованої Київщини надрукують у книзі

Творчість дітей Київської області, які пережили повномасштабне вторгнення російських військ, планують зібрати і видати окремою книгою.

Про це повідомив голова Інвестиційної ради Ірпеня Володимир Крплюк.

Зазначається, що вірші, прозові твори та малюнки дітей з деокупованих міст, сіл та селищ Київської області до кінця 2024 року планують видати окремою книгою. З такою ініціативою виступила Національна спілка письменників України.

Рішення про публікації творів у книзі "Діти війни" прийматимуть члени спілки та художній колектив. Книгу упорядкують і видадуть за фінансової підтримки Товариства "Відважних".

"Для кожної дитини насправді важливо представити свою творчість для широкого кола читачів, це важливий елемент творчої соціалізації для дітей, які пережили евакуацію і повернення додому до зруйнованого, але звільненого села, селища, міста. Значна кількість діток ще не повернулися до рідної громади, в тому числі й через втрачене житло", — сказав Карплюк.

Збір поетичних, прозових творів та малюнків дітей з усіх населених пунктів Київщини, які пережили окупацію у лютому-березні 2022 року триватиме із 1 березня до 1 травня 2024 року.

Кількість творів, які можна надіслати для публікації в книзі — необмежена. Взяти участь можуть діти (самі або за допомогою батьків) віком до 17 років включно. Це діти, які зараз проживають в Україні і ті, які вимушено перебувають за кордоном. Твори потрібно надіслати на адресу електронної пошти bravebookua@gmail.com до 1 травня 2024 року.

У 2020 році Товариство "Відважних започаткувало Літературну премію Ірпеня — щорічну всеукраїнську премію у галузі літератури в п'яти номінаціях: "Поезія", "Проза", спеціальна премія "Література для дітей", "За вже видані книги українських авторів" та "За кращий літературний твір військовослужбовця або ветерана війни з Росією".

Збірка творів перших лавреатів вже видана книгою "Слова Відважних". Літературна премія Ірпеня — найбільша в Україні за розміром преміального фонду і з 2022 року становить 500 000 гривень. Голова журі премії — український журналіст, телеведучий, політик, письменник, громадський та культурний діяч Олесь Доній.

Наразі на Літературну премію міста подалася рекордна кількість авторів. За 2022-2023 роки зареєструвалися 379 українських авторів, що на 118 більше, ніж у 2021 році. Цьогорічну нагороду планують вручити 13 серпня.