Планові роботи ДСНС: на Київщині лунатимуть звуки вибухів

Доповнено
Сапери шукають вибухонебезпечні предмети. Фото: ГУ ДСНС Київської області

На Київщині у двох районах проводитимуться вибухові роботи. Фахівці Державної служби з надзвичайних ситуацій знищуватимуть вибухівку.

Про це повідомляє у Telegram пресслужба Київської обласної військової адміністрації.

"На території Вишгородського району сьогодні, 29 лютого, проводяться роботи з ліквідації вибухонебезпечних предметів. Через це в області може бути гучно", — йдеться у повідомленні.

У адміністрації закликають жителів зберігати спокій та довіряти інформації лише з офіційних джерел.

У КОВА поінформували, що біля одного з населених пунктів Бучанського району також відбуватиметься ліквідація вибухонебезпечних предметів.

Що відомо про планові вибухові роботи на Київщині

Після повномасштабного вторгнення РФ в Україну працівники ДСНС працюють в області над знищенням небезпечних вибухових предметів, які залишили російські військові після окупації. Також регулярно проводяться навчання саперів та планові роботи з розмінування територій.

Зокрема, у жовтні минулого року снаряди і вибухівку знешкоджували у Білоцерківському, а у грудні — в Обухівському районах Київщини. 27 лютого цього року сапери працювали у Вишгородському районі

Колишній голова поліції Київщини Андрій Нєбитов показав відео, як вибухотехніки знешкоджують російські снаряди.

Станом на середину червня 2023 року у Київській області піротехнічні служби знешкодили майже 210 тисяч вибухонебезпечних предметів. Також минулого року були визначені понад 17 тисяч гектарів території, де ще необхідна ліквідація боєприпасів. За різними оцінками, на повне розмінування регіону знадобиться від 30 до 70 років.

У лютому цього року в Бучанській громаді провели випробування української безпілотної машини для розмінування. Тестування провели з використанням справжньої міни. Машина після вибуху вціліла. Нова техніка зроблена на базі трактора, але з допрацюваннями, встановлене радіокерування. Також є можливість працювати по навігації.

Для розмінування сільськогосподарських земель Київщини вивчатимуть досвід Хорватії. У КОВА зазначила, що, станом на листопад 2023 року, першочергового розмінування потребують понад 10 тисяч га земель сільгосппризначення. Для цього потрібна належна кількість фахівців і розмінувальна техніка.

Крім того, у Київській області проводять планові вибухові роботи у громадах, де у промислових масштабах добувають граніт. Це — Шамраївський кар'єр неподалік Білої Церкви та Ольшаницьке родовище гранітів і Рокитнянський спецкар'єр, які теж розташовані у Білоцерківському районі.