Транспортна комісія підтримала петицію про дозвіл перевезення тварин у метро

Собака у метро. Фото: UAnimals/Facebook

Транспортна комісія Київської міської ради підтримала петицію про перевезення тварин у столичному метрополітені.

Про це повідомляє зоозахисна організація UAnimals.

Сьогодні, 28 лютого, відбулася зустріч юристки UAnimals Ярини Лютої, керівника "Київського метрополітену" Віктора Брагінського та авторки петиції Валерії Уманські. Вони обговорили пропозиції про внесення змін до правил щодо перевезення тварин у метро.

До наступної зустрічі КП "Київський метрополітен" має опрацювати досвід інших країн та провести консультації з представниками поліції.

"Також нині транспортна комісія підтримала петицію про дозвіл перевезення тварин у метро. Водночас транспортна комісія зазначила, що цю ініціативу необхідно комплексно та ґрунтовно опрацювати, враховуючи особливість столичного метрополітену", — йдеться у дописі.

Раніше UAnimals та Міжфракційне об'єднання "Гуманна країна" надіслали свої пропозиції щодо перевезень собак в метро Києва, Харкова та Дніпра очільникам метрополітенів, а також міським головам.

Зокрема пропонують:

  • прибрати заборону на перевезення домашніх тварин;
  • зобов’язати власників забезпечити постійний нагляд за домашніми тваринами, безпеку інших людей і тварин, а також майна;
  • також власники мають дотримуватися санітарно-гігієнічних вимог і одягати на тварин повідець, а на собак із переліку «небезпечних порід» додатково намордник;
  • власники усіх домашніх тварин, а не лише собак-поводирів, повинні мати право на безоплатне перевезення своїх тварин.

6 лютого кияни зареєстрували на сайті Київради електронну петицію про дозвіл на проїзд із собаками у столичній підземці. За 18 днів під зверненням підписалося понад 6 тисяч киян.