Арешт скасують у суді: ДБР дійшло згоди із "Сінево"

Доповнено
. Фото: Європейська медична лабораторія Сінево / Facebook

Сьогодні, 27 лютого, мережа лабораторій "Сінево" заявила про "безпідставний і протизаконний арешт" на будівлю головного офісу і центральної лабораторії у Києві, який був накладений ДБР.

Про це йшлося в офіційній заяві компанії.

У "Сінево" зазначили, що невдовзі вони будуть змушені припинити діяльність в цій будівлі, "що призведе до повної зупинки роботи мережі лабораторій в Україні".

"Через незаконний арешт без послуг сучасної лабораторної діагностики залишаться близько 300 тисяч пацієнтів щомісяця", — розповіли в пресслужбі.

"Сінево" закликало ДБР та органи влади до якнайшвидшого вирішення питання у правовому полі, а також просили скасувати "незаконний арешт" будівлі лабораторії.

Позиція Державного бюро розслідувань

У ДБР пояснили, що ще з 2022 року ведуть досудове розслідуванняКримінальне провадження розслідується за ч. 5 ст. 191 ККУ можливої незаконної передачі держмайна третім особам. Тоді ж наклали арешт на це приміщення.

"Досудове розслідування триває за фактом вчинення службовцями одного з Міністерств, Фонду державного майна та державного підприємства Українського науково-дослідного інституту нафтопереробної промисловості МАСМА можливого незаконного відчуження цілісного-майнового комплексу державного підприємства", — йдеться в повідомленні.

У ДБР наголосили, що слідчі дії раніше не перешкоджали медичному підприємству надавати свої послуги та не перешкоджають тепер. Також зазначили, що цей арешт неодноразово оскаржувався у суді, але ухвала слідчого судді залишилася в силі.

Пізніше стало відомо, що компанія "Сінево Україна" дійшла згоди з ДБР у справі арешту будівлі головного офісу та центральної лабораторії в Києві. Пресслужба компанії повідомила виданню "Бабель", що арешт скасують у судовому порядку.

В заяві ідеться, що "представники ДБР заперечили будь-які наміри заблокувати діяльність лабораторії "Сінево" та запевнили в своїй підтримці і намірі сприяти швидкому розв'язанню питання арешту будівлі компанії в правовому полі".

Пресслужба компанії пояснила, що умовами арешту передбачено, зокрема, заборону її власнику використовувати будівлю будь-яким чином і передавати її в користування третім особам.