Парламент створив тимчасову комісію для розслідування роботи столичних посадовців

Доповнено
Верховна рада України. ВРУ

22 лютого 2024 року Верховна Рада ухвалила проєкт Постанови №10460 про утворення Тимчасової спеціальної комісії Верховної Ради України щодо вивчення ефективності функціонування органів публічної влади міста Києва як столиці України у період дії правового режиму воєнного стану.

Про це повідомив народний депутат від фракції "Європейська солідарність" Олексій Гончаренко.

Народна депутатка Ірина Геращенко повідомила, що "Європейська Солідарність" вирішила утриматися під час голосування.

"Так, в Києві є проблеми. Але влада чинить системний тиск на місцеве самоврядування і мерів. Єдина мета цієї ТСК — це продовження дискредитувати децентралізацію", — йдеться у дописі Ірини Геращенко.

Нардеп від фракції "Голос" Ярослав Железняк поінформував, що за рішення створити ТСК проголосували 252 народні депутати. Головою комісії призначений нардеп від "Слуги народу" Віталій Безгін.

"Мета ТСК не в політиканстві та персоніфікації, мета в корекції системи управління за рахунок законодавства", — написав нардеп Віталій Безгін у коментарях під своїм постом у Facebook про створення ТСК щодо Києва. За його словами, питання життєдіяльності столиці будуть аналізувати і пропонувати зміни до законодавства.

Парламентарій також пояснив, чому подібних комісій не створюють для інших міст України: "Київ має окремий статус та окрему систему управління", — зауважив Безгін.

На рішення парламенту про ТСК для вивчення життєдіяльності Києва відреагував столичний голова Віталій Кличко.

"Добре, що провладні нардепи зацікавилися нарешті тим, як відбувається життєдіяльність Києва під час війни. Коли треба утримувати, ремонтувати, відновлювати після обстрілів інфраструктуру. Коли треба надавати необхідні сервіси мешканцям міста, забезпечувати життєдіяльність мегаполіса", — написав він у своєму Telegram.

Кличко пообіцяв показати, як працює місто, шляхом "занурення в реальну роботу". Він нагадав, що столиця в умовах війни стикається з труднощами нестачі працівників комунальної інфраструктури і тим, що в міста, за його словами, "забирають найбільше податків".

Водночас, як зазначив міський голова, Київ кілька років чекає ухвалення нардепами важливих законопроектів. Це рішення щодо збереження культурної спадщини, відповідальності за порушення комендантської години, адмінвідповідальності за недопуск в укриття, щодо розвитку територій міста та меж столиці.

"Сподіваюся, депутати проаналізують і цю ситуацію теж та допоможуть Києву, нарешті ухваливши ці законопроекти", — зауважив Кличко.

Тим часом депутатка Київради від партії "Слуга народу" Ксенія Семенова у коментарі Суспільному зазначила, що підтримує ідею створення парламентської ТСК щодо Києва. "Вважаю, добре, що створили. Є підстави. Є дуже багато питань, як під час війни відбувається управління Києвом, особливо розподіл фінансів, монополізація будівельної сфери…" — сказала вона.

Депутатка міськради вважає, що будівництво у столиці відбувається з повним ігноруванням громади щодо збереження культурної спадщини, збереження зелених зон.

"Історія з "Київміськбудом"… Останнім часом було дуже багато конфліктних ситуацій, джерелом яких були компанії, тісно пов'язані з оточенням міського голови", — каже Семенова.

Водночас вона впевнена, що до роботи парламентської комісії залучатимуть громадськість.

Створення тимчасової спеціальної комісії з питань Києва та його функціонування під час воєнного стану народні депутати ініціювали наприкінці січня. Тоді про це повідомив парламентар від фракції Слуга народу Віталій Безгін. Він сказав, що члени ТСК разом з експертами максимально проаналізують проблеми, які є у столиці, та запропонують способи для їхнього вирішення.

У грудні міський голова Києва Віталій Кличко в інтерв'ю німецькому виданню Der Spiegel заявив, що вважає, що Україна рухається до авторитаризму і може перестати відрізнятися від Росії, де "все залежить від примхи однієї людини".