На Київщині стали більше хворіти на туберкульоз

На Київщині за минулий рік медики зареєстрували 883 випадки активного туберкульозу серед дітей та дорослих. У порівнянні з 2022 роком цей показник зріс на 11,5%.

Про це повідомляє у Facebook пресслужба Київської обласної ради.

Зазначається, що у 2023 році збільшилася тенденція захворювань у дітей та підлітків. Виявлено 27 випадків, а це на 19,2% більше ніж попереднього року. Також спостерігається збільшення зареєстрованих випадків лікарсько-стійких форм туберкульозу на 41%.

Медики кажуть, що на збільшення кількості хворих впливають різні фактори, зокрема активні військові дії, зниження економічного зростання серед населення, міграційні процеси, постійні стреси тощо.

"Є ще одна велика проблема, яку потрібно спільно вирішувати — не виявлені хворі. За даними ВООЗ в Україні ця цифра сягає 20-30% випадків туберкульозу. В області ж — це щонайменше 170 випадків", — йдеться у повідомленні.

За інформацією фахівців, ситуація пов'язана переважно із недопрацюванням керівників громад та працівників первинної ланки. Адже вони насамперед мають контролювати обстеження громадян на місцях та більше звертати увагу на тих хворих, які перебувають на обліку.

"До прикладу, дані щодо виявлення активних випадків туберкульозу в релігійних громадах відсутня. Але, враховуючи часті зібрання значної кількості людей у закритих приміщеннях, не можна виключити інфікування та розвиток активного туберкульозу у багатьох з них. Варто, не забувати про так звані "неблагополучні" сім'ї, які самостійно до лікаря на профілактичний огляд не підуть", — кажуть медики.

В облраді поінформували, що наразі Київський обласний спеціалізований медичний центр разом із закладами охорони здоров'я має можливість здійснювати скринінг на туберкульоз. Зокрема, його вже провели у 76 949 людей і серед них встановили діагноз туберкульоз у 66.

У Міністерстві охорони здоров'я поінформували, що в Україні почали діагностувати туберкульоз за допомогою штучного інтелекту. ШІ аналізує рентген-знімки і відображає зони потенційної патології у вигляді теплової карти легень. Це дозволяє виявити ураження з імовірністю від 1 до 100%.

Обладнання вже встановили у фтизіопульмонологічних центрах у Івано-Франківській, Львівській та Сумській областях. Його використовують медпрацівники, які пройшли тренінг із застосування систем при діагностиці туберкульозу в пацієнтів.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, туберкульоз є другою за розповсюдженням причиною смерті у світі. Щороку більше 10 мільйонів людей продовжує хворіти на туберкульоз. Україну відносять до груп країн з високим рівнем захворюваності.