Вирішувати конфлікти і знаходити злагоду в собі: у Києві психологи проведуть цикл зустрічей із родинами військових

У столиці у Київському міському центрі гендерної рівності, запобігання та протидії насильству запланували черговий цикл зустрічей. Йдеться про спілкування із родичами українських військовослужбовців.

Про це повідомляє у Facebook заступниця голови Київської міської державної адміністрації Марина Хонда.

"Сьогодні (22 лютого — ред.) о 18:00 для сімей військових у КМЦ гендерної рівності, запобігання та протидії насильству розпочнеться цикл зустрічей "Удосконалення унікальності особистості", — поінформувала марина Хонда.

За її словами, під час зустрічей учасники матимуть нагоду:

  • знайти свої сильні сторони та посилити слабкі
  • краще зрозуміти себе та членів родини
  • вирішувати конфлікти і знаходити злагоду в собі та в родині, а також серед друзів та колег
  • навчитися по-іншому реагувати на події, що відбуваються навколо
  • усвідомити свої цінності тощо.

Загалом заплановано дев'ять зустрічей. Під час першої фахівці центру, зокрема, вчитимуть створювати бажаний настрій та запропонують пограти у гру "спіймай своє бажання".

Хонда зауважила, що група буде "закрита", тобто доєднатися до неї пізніше — не буде можливості. Щоб взяти участь, обов'язково потрібно заповнити коротку реєстраційну форму. Адреса: вул. Райдужна 6-А (2 поверх).

Що відомо про психологічну допомогу в Києві та області

На початку квітня у Києві відкрили перший в Україні Центр стресостійкості. Його фахівці надають психологічну підтримку зокрема демобілізованим військовим, членам їхніх родин. А також працівникам, які під час війни забезпечують життєдіяльність міста.

У Києві працюють п'ять мобільних бригад, які надають соціально-психологічну допомогу постраждалим від домашнього насильства. Також функціонує Центр допомоги врятованим, де люди, які виїхали з зони активних бойових дій чи окупованих територій, можуть отримати комплексну соціально-психологічну підтримку.

Ще у місті є Кризовий центр "Соціотерапія", де допомагають людям з гострим стресовим станом, спричиненим війною. Звернутися по допомогу може кожен, хто цього потребує.

Загалом в Україні збільшується попит на психологічну та психіатричну допомогу, тому Національна служба здоров'я України разом з ВООЗ розробляла новий пакет послуг, щоб пацієнти могли отримувати консультації та психологічну допомогу на первинному рівні, у свого сімейного лікаря, терапевта, педіатра.

Станом на січень 2024 року майже 1500 столичних лікарів первинної ланки пройшли навчання за спеціалізованою програмою ВООЗ та готові консультувати пацієнтів щодо ментального здоров'я. Нововведення запровадили і на Київщині — 46 закладів первинної меддомоги надаватимуть допомогу дорослим і дітям із психічними розладами.

Психологи кажуть, що через воєнні дії люди відчувають більший стрес, хоч проблеми, з якими звертаються, ті самі, що були й до війни, але стали "яскравіше виражені".