Вибухи на Київщині: жителів попереджають, що роботи планові

Оновлено
. Фото (ілюстративне): Getty Images

На Київщині у Білоцерківському районі сьогодні, 22 лютого, проводитимуться вибухові роботи на території Шамраївського родовища гранітів. Також у двох районах регіону сапери знищуватимуть вибухівку.

Про це повідомляє у Telegram Білоцерківська районна військова адміністрація.

"22 лютого 2024 року на Шамраївському родовищі гранітів заплановане проведення технологічних робіт, що будуть супроводжуватися вибухами з метою розпушення гранітів, придатних для виробництва щебеневої продукції. Час проведення вибухів з 08.00 до 17.00",— йдеться у повідомленні.

В адміністрації просять жителів регіону з розумінням сприйняти ситуацію та зберігати спокій.

Також сьогодні, 22 лютого, в Обухівському районі пройдуть роботи із знищення вибухонебезпечних предметів, поінформували у Київській обласній військовій адміністрації.

Пізніше в адміністрації повідомили, що ліквідовуватимуть вибухівку і у Вишгородському районі. Звуки вибухів можуть чути і жителі околиць столиці.

Що відомо про планові вибухові роботи на Київщині

Після повномасштабного вторгнення РФ в Україну працівники ДСНС працюють в області над знищенням небезпечних вибухових предметів, які залишили російські військові після окупації. Також регулярно проводяться навчання саперів та планові роботи з розмінування територій.

Зокрема, у жовтні минулого року снаряди і вибухівку знешкоджували у Білоцерківському, а у грудні — в Обухівському районах Київщини. 6 лютого цього року сапери працювали у Вишгородському районі

Колишній голова поліції Київщини Андрій Нєбитов показав відео, як вибухотехніки знешкоджують російські снаряди.

Станом на середину червня 2023 року у Київській області піротехнічні служби знешкодили майже 210 тисяч вибухонебезпечних предметів. Також минулого року були визначені понад 17 тисяч гектарів території, де ще необхідна ліквідація боєприпасів. За різними оцінками, на повне розмінування регіону знадобиться від 30 до 70 років.

Крім того, у Київській області проводять планові вибухові роботи у громадах, де у промислових масштабах добувають граніт. Це — Шамраївський кар'єр неподалік Білої Церкви та Ольшаницьке родовище гранітів і Рокитнянський спецкар'єр, які теж розташовані у Білоцерківському районі.