Енергоефективність: як кияни економлять на комунальних послугах

У Києві жителі будинків, де провели енергоефективні заходи, сплачують за опалення на 20-30% менше. Комплекс робіт, що дозволяє економити, будинкові громади виконують у межах міських програм співфінансування — конкурсу "70/30%" та програми "Капремонти".

Про це повідомляє пресслужба Київської міської державної адміністрації із посиланням на Київтеплоенерго.

Зазначається, що у січні одним із рекордсменів міста з енергозаощадження став будинок на вул. Анатолія Петрицького, 17-А. Жителі цього будинку за опалення в середньому сплатили 17 грн за 1 кв. м. Це на 42% менше, ніж середня вартість опалення 1 кв. м в Києві у будинках з лічильниками за цей період.

"Така економія стала можливою завдяки участі в міській програмі енергоефективності "70/30%". У будинку модернізовано систему тепло- та водопостачання, проведено утеплення модулів теплопункту та трубопроводів. Інвестиції в енергоефективність залучені за механізмом співфінансування: 70% — кошти міського бюджету, 30% — власні кошти ОСББОб'єднання співвласників багатоквартирного будинку", — йдеться у повідомленні.

Комунальники поінформували, що ще одним лідером з енергоефективності з меншими витратами на опалення став будинок на вул. Урлівська, 11-А. Жителі платили в середньому 20,45 грн за 1 кв. м — економія 31%. Цю будівлю також модернізували за програмою співфінансування із залученням міських коштів.

Жителі можуть перевірити, скільки тепла споживає багатоповерхівка, яка вартість опалення та що впливає на обсяги нарахувань, а також порівняти будинок із більш енергоефективним. Для цього необхідно в пошуку ввести адресу. Порівняння здійсниться автоматично.

Загалом, у Києві у 2023 році в межах двох міських програм співфінансування виконали 274 капремонти в житлових будинках. Частина з них — енергоефективні проєкти, що дозволяють економити на комунальних платежах.

Що відомо про енергоефективні проєкти у Києві

У Києві міська державна адміністрація приймала заявки для участі у конкурсній програмі енергоефективних проєктів "70/30" на 2024 рік. На початку цього року прийом заявок продовжили до 1 лютого.

Проєкт дає змогу мешканцям житлових будинків, у яких створені ОСББ та ЖБК, збільшити їх енергоефективність. У подальшому це вплине на вартість комунальних послуг.

Раніше КМДА приймала заявки для участі у міській конкурсній програмі енергоефективних проєктів "70/30" з 28 листопада до 28 грудня 2022 року. Потому продовжили на місяць прийом заявок — до 1 лютого 2023 р.

У листопаді 2022 року Київрада ухвалила рішення про те, що столичні об'єднання співвласників багатоквартирних будинків зможуть купувати генератори для власних потреб, а місцева влада компенсуватиме 75% витрат.