Коригуватимуть проєкт капремонту: Міжнародна організація із міграції допомагає відбудовувати житло на Київщині

Будинок в Ірпені на вулиці Северинівська, 162. Фото: КОВА

На Київщині триває відбудова житла, яке було пошкоджене під час повномасштабного російського вторгнення. Відновлення об'єктів здійснюється коштом місцевих, обласного та державного бюджетів, за рахунок субвенції місцевим бюджетам з державного бюджету, за урядовою програмою "єВідновлення" та за сприяння міжнародних партнерів і фондів.

Про це повідомляє пресслужба Київської обласної військової адміністрації.

Зазначається, що, зокрема, в Ірпені за сприяння Міжнародної організації із міграції (МОМ) відновлюють три багатоквартирні будинки. Один із них — 10-ти поверхівка на вулиці Северинівська, 162 на 40 квартир.

"Капітальний ремонт будинку передбачає відновлення та підсилення зовнішніх стін, заміну та підсилення пошкодженої частини даху, облаштування покрівлі та технічного поверху. Крім того, планується підсилення та заміна пошкоджених віконних і дверних прорізів", — йдеться у повідомленні.

Додатково підрядник проведе утеплення будинку, опорядження внутрішніх приміщень загального користування. Також проєктом передбачені електромонтажні роботи з заміни електроосвітлення сходів і тамбурів.

У КОВА поінформували, що проєкт капремонту потребує коригування, оскільки під час додаткового обстеження підрядником та представниками МОМ було виявлено невідповідність наявних пошкоджень до запланованих проєктних робіт. Зокрема, дообстеження потребують покрівля та перекриття будівлі.

Також в Ірпені триває капітальний ремонт будинку за адресою: Северинівська, 131, який постраждав внаслідок збройної агресії росіян. До початку повномасштабного вторгнення там проживало 107 родин.

Будинок за адресою: Северинівська, 131. Фото: Ірпінська міська рада/Telegram

Відбудову багатоповерхівки розпочали в III кварталі 2023 року. Наразі завершили роботи з утеплення фасаду, заміни вікон, а також триває ремонт покрівлі та оздоблення місць загального користування.

Відбудова багатоповерхівки за адресою: Северинівська, 131. Фото: Ірпінська міська рада/Telegram

"Відновлення житлового будинку фінансується по державній програмі Фонду ліквідації наслідків збройної агресії. Завершення капітального ремонту заплановано на III квартал 2024 року", — повідомили у міській раді.

Що відомо про відновлення Ірпеня після військової агресії РФ

У травні 2023 року стартувало комплексне відновлення пошкоджених війною приватних будинків в Ірпені біля ЖК "Ірпінські Липки". Зокрема, це будинки на перетині вулиці Багірова та Гостомельського шосе. Станом на 1 лютого цього року капітально відремонтували 31 приватний будинок. З нуля будують ще 30 домівок.

Управління Верховного комісара ООН у справах біженців надало будматеріали для капремонту 35 помешкань і повної відбудови 37 приватних будинків Ірпеня. Загальна сума підтримки близько 450 тис. доларів США

За кошти, зібрані на платформі UNITED24, відбудують 18 житлових будинків у 5 населених пунктах — Ірпені, Бородянці, Гостомелі, селах Бузова та Мила.

У березні Ірпінь відвідала місія ЄС, щоб перевірити відбудову житлових об'єктів за програмою "Віднови ДІМ", кошти на яку виділив Євросоюз.

Протягом 2022 року в Ірпені повністю відновили 308 багатоповерхових і 120 приватних будинків, які були пошкоджені внаслідок російської військової агресії.

Під час бойових дій навесні 2022 року Ірпінь був зруйнований на 75 відсотків. Понад 10 тисяч людей залишилися без житла. У місті непридатними для проживання визнали 37 багатоквартирних будинків.