"Київміськбуд" очолив Василь Олійник: що про нього відомо

Василь Олійник. Фото: Київміськбуд

Наглядова рада "Київміськбуду" призначила головою правління – президента компанії Василя Олійника.

Про це повідомляє пресслужба.

У будівельній галузі 63-річний Олійник працює вже 43 роки. Професію здобував у Кам'янець-Подільському будівельному технікумі та Київському інженерно-будівельному інституті.

У 2011 році став директором ТОВ "Столичні будтехнології", а 2018 очолив велику генпідрядну компанію ТОВ "Спецбуд-моноліт".

Із 24 січня 2024 року призначений на посаду віце-президента Приватного акціонерного товариства "Холдингова компанія "Київміськбуд" та є членом правління.

Першочерговим завданням на посаді голови правління – президента Олійник бачить розробку плану відновлення роботи компанії, перезапуск будівництва об'єктів чергами по кілька комплексів.

Наразі у "Київміськбуд" на стадії зведення знаходиться майже 1,5 млн м² житла. Це житлові комплекси на понад 100 будинків різного ступеню готовності.

"Для перезапуску об'єктів залучимо кошти державних фінансових установ та спеціалізованих компаній, таких як "Укрфінжитло" та державні банки, про що вже тривають переговори", – йдеться у повідомленні.

Що відомо про перевірку діяльності компанії "Київміськбуд"

ПрАТ "ХК "Київміськбуд" — найбільший забудовник столиці. Його основний акціонер – територіальна громада Києва в особі Департаменту комунальної власності КМДА з часткою 80%. З 2012 року головою правління і президентом компанії був Ігор Кушнір.

19 травня 2023 року видання Bihus.info опублікувало матеріали розслідування, в якому стверджується, що землю "Київміськбуду" у Козині, на якій раніше була база відпочинку, забудували розкішними котеджами родичі та оточення президента холдингу Ігоря Кушніра.

Київська міська рада на засіданні 25 травня проголосувала за створення тимчасової комісії для перевірки компанії "Київміськбуд".

У липні журналісти Bihus.Info оприлюднили матеріали розслідування про віллу дружини Кушніра у Франції за 20 мільйонів євро і про те, як подружжя Кушнірів здійснило сходження на Еверест. За даними видання Bihus.Info, для виїзду з України під час воєнного стану Ігор Кушнір має довідку про інвалідність.

Київський міський голова Віталій Кличко повідомив, що діяльність забудовника ПрАТ "Київміськбуд" перевірять аудитори. На час перевірок керівник компанії Ігор Кушнір відсторонений від виконання обов'язків.

У липні в офісах "Київміськбуду" поліція провела санкціоновані обшуки. Розслідували можливі привласнення коштів при закупівлі квартир за кошти столичного бюджету. Рішення суду щодо цієї справи ще немає.

Результати перевірки діяльності ПрАТ "ХК "Київміськбуд" оприлюднили в листопаді. Як зазначили в КМДА, аудитори дійшли висновку, що компанія переживає труднощі через кризу в економіці, а не через зловживання керівництва.

У грудні Ігоря Кушніра звільнили з посади президента і голови правління "Київміськбуду".