У столиці судитимуть п'ятьох молодих людей за звинуваченням у шахрайстві. Вони вдавали з себе посередників в інвестиціях у гральний бізнес. Молодики ошукали більше сотні людей, привласнивши майже 400 тис. грн чужих коштів.
Про це інформує Київська міська прокуратура.
За даними слідства, шахрайську схему в серпні 2022 року розробив 19-річний юнак. У спільники він залучив чотирьох знайомих, зокрема одного неповнолітнього 2005 р. н.
Молоді люди через спеціально створені Telegram-канали підшукували охочих отримати "надвисокі прибутки" начебто від інвестицій у казино. У соцмережі публікували вигадані відгуки від людей, які нібито вже отримали доходи від такого капіталовкладення. Насправді гроші "інвесторів", які надходили на банківські картки, учасники схеми забирали собі.
За даними правоохоронців, від афери постраждали понад 100 людей, аферисти "заробили" на них близько 400 тис. гривень.
Коли незаконну схему викрили, організатору і чотирьом учасникам повідомили про підозру за ч. 1 ст. 304Втягнення неповнолітніх у протиправну діяльність, у пияцтво, у заняття жебрацтвом, азартними іграми, ч. 4 ст. 190Шахрайство, вчинене у великих розмірах, або шляхом незаконних операцій з використанням електронно-обчислювальної техніки КК України. Їм загрожує від трьох до восьми років ув'язнення.
Слідчі провели 10 обшуків за місцями проживання фігурантів та в їхніх автомобілях. Вилучили майже дві сотні SIM-карток, більше 100 банківських карток, 220 тис. гривень, 42 тис. доларів, телефони, комп’ютерну техніку і чорнові записи.
Під час досудового розслідування підозрювані повернули потерпілим понад 200 тис. гривень. Наразі обвинувачення щодо учасників групи скеровані до суду.
Що відомо про випадки шахрайства у Києві та області
У столиці шахраї найчастіше "працюють" під виглядом соцпрацівників чи представників благодійних фондів. Переважно, жертвами обирають пенсіонерів та самотніх людей.
Переселенців попередили про активізацію шахраїв, які пропонують допомогу нібито від міжнародних організацій. Аферисти створюють фішингові сайти, які за нагадують сайти для оформлення соціальних виплат.
Правоохоронці викрили інтернет-шахрая, який брав передплату за неіснуючі автозапчастини.
Також поліція затримала 20-річного продавця з сайту оголошень, який не відправляв сплачений товар та не повертав за нього гроші. Ще у столиці викрили організацію, яка займалась шахрайством під виглядом інвестування у криптовалюту.
У Києві детективи БЕБ припинили роботу пунктів обміну валют, які працювали за ліцензією іншої фірми і продавали фальшиві долари.
Поліція затримала у столиці жінку, яка розповідала, що вона волонтер і може купувати різні товари за суттєвими знижками.