Голокост і вторгнення російських військ в Україну: в Києві відкрилася виставка "По живому"

Експонат виставки "Жива пам'ять". Фото: МКІП

У Києві у виставковому центрі "Жива пам'ять" Національного історико-меморіального заповідника "Бабин Яр" відкрили експозицію "По живому", яка, зокрема, розповідає сучасникам про Голокост.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства культури та інформаційної політики.

"Такі трагедії, як Голокост мають залишатися у пам'яті людей, щоб запобігти їхньому повторенню. Тому наше завдання — від одного до іншого покоління передавати факти про те, що сталося у Бабиному Яру та в інших місцях на карті Європи та світу, де людина дозволила собі вчинити жахливий злочин проти свого ближнього", — сказав т. в. о. міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв.

Експонат виставки "Жива пам'ять". Фото: МКІП

За його словами, виставка покликана комусь нагадати про трагедію, а іншим — відкрити цю подію. В експозиції представлені твори двох сучасних українських митців: Матвія Вайсберга та Олександра Животкова, а також документальні відеоархіви трагічних наслідків Голокосту в Україні.

На виставці транслюють фільм "Війна", присвячений першому року вторгнення Росії в Україну. Фото: МКІП

Зазначається, що виставку доповнила відеоробота "Війна" режисера Олега Соснова, яка заснована на хроніці першого року вторгнення Росії в Україну. Кадри, зняті одразу після деокупації Київської області, мало чим відрізняються від кадрів, які облетіли весь світ 78 років тому. Тоді після звільнення концтабору АушвіцОдин із найбільших нацистських концтаборів, що існував із кінця травня 1940 до січня 1945 року біля міста Освенцима. Припинив існувати в січні 1945 року. В таборі загинуло понад 1,1 мільйона людей, зокрема приблизно мільйон євреїв, світ відкрив для себе жахіття, скоєні нацистами проти євреїв та представників інших народів.

Також у Музеї історії міста Києва відкрилася виставка "Документи та долі". В експозиції відтворили історичний контекст трагедії Бабиного Яру, спираючись на унікальні архівні матеріали з колекції Меморіального центру. Це листи, фотографії, свідчення, що документують період німецької окупації Києва, розстрілів євреїв у Бабиному яру та події наступних років.