У Києві переселенців просять пройти онлайн-опитування, щоб вони краще могли адаптуватися в місті.
Про це повідомила заступниця голови КМДА Марина Хонда.
Результати допоможуть столичній владі зрозуміти основні проблеми, які виникають у переселенців, наскільки ефективні наявні програми підтримки.
Серед запитань — тема працевлаштування, тривалості пошуку роботи, доступ до медичних послуг, пріоритетні витрати.
Усі відповіді будуть анонімними, а отримані дані використовуватимуть в узагальненому вигляді. Пройти опитування можна тут.
Що відомо про допомогу переселенцям у Києві
Київська міська рада затвердила перелік житлових приміщень, які призначені для переселенців у столиці. Обліком громадян, які потребують житло для тимчасового проживання, займаються районні адміністрації Києва, а за розподіл житла відповідає департамент будівництва КМДА.
У Києві проживають понад 7 тисяч переселенців з Бахмута, тому ці два міста підписали меморандум про співпрацю. Також у столиці можна отримати компенсацію за прихисток вимушених переселенців.
Після 24 лютого 2022 року у Києві більше 100 тисяч ВПО подавали заявки на отримання допомоги продуктами. З 10 квітня 2023 року у столиці не приймають звернень на видачу продуктових наборів для переселенців.
У жовтні 64 ордери на нові квартири отримали внутрішні переселенці, багатодітні родини, сім'ї, які виховують дітей із інвалідністю, родини, де мама одна виховує дітей.
Ще 15 сімей переселенців з категорії соціально незахищених громадян, які зареєстровані у Дарницькому районі — отримали квартири в Києві. Житло придбали за кошти міського бюджету і надали переселенцям у тимчасове безоплатне користування.