Перейти до основного змісту

Київські Золоті ворота прикрасили сувенірну євробанкноту

Пам’ятка архітектури ХІ століття — Золоті ворота на сувенірній євробанкноті. Фото: Національний заповідник "Софія Київська"/Facebook

13 січня 2024 року Національний заповідник "Софія Київська" розпочинає реалізацію нових колекційних купюр "нуль євро" із зображенням пам'ятки архітектури ХІ століття — Золотих воріт. Сувенірні банкноти мають фіолетовий відтінок, вони схожі на купюри номіналом 500 євро, а їхній розмір — як у банкноти у 20 євро.

Про це поінформували у заповіднику "Софія Київська".

Зазначаться, що це випуск сувенірної купюри започаткував у 2015 році французький бізнесмен Ричард Файл (Richard Faille). Ідею випуску банкноти "нуль євро" підтримав Національний банк Франції за згодою Європейського центрального банку (ЄЦБ).

"Основна філософія проєкту — підтримка туризму, популяризація найважливіших культурних та історичних пам’яток, а також сприяння збереженню та матеріальному забезпеченню європейської культурної спадщини", — інформує пресслужба заповідника.

Купюри мають вигляд реального євро та виготовлені за тією ж технологією, що використовується у справжніх євробанкнот.

"Сувенірні купюри викликали справжній ажіотаж у колекціонерів, а їхня ціна іноді зростала від €1,5 до €900. 2019 року лише за півріччя у світі з’явилося майже 400 видів таких сувенірних бонів. Враховуючи, що випуск купюр здійснюється обмеженим, пронумерованим і точно каталогізованим накладом, фахівці передбачають постійне зростання їхньої ціни через певний час після завершення розпродажу", — сповіщають у "Софії Київській".

Нині, коли Україна прагне до об’єднання з Європою і популяризує у світі свою багатовікову історію і культуру, у Франції виготовили таку лімітовану колекцію євробанкнот номіналом 0 із зображенням Золотих воріт, які входять до списку Світової спадщини ЮНЕСКО. У ХІІІ столітті саме ці мури були одним із бастіонів, що стали на шляху монголо-татарської навали, тим самим уберігши від неї країни Європи.

Колекційні банкноти можна придбати в сувенірній крамничці на вході під Дзвіницею Національного заповідника "Софія Київська" або замовити онлайн на офіційному сайті Софії Київської у розділі "Музейна крамничка". Вартість сувенірної купюри музейники поки не вказали.

Раніше повідомлялося, що Софія Київська зустріла Різдво з оновленими хрестами. На собор повернули 5 відреставрованих хрестів, які демонтували на початку грудня. Наразі шість із семи хрестів на куполах Святої Софії пройшли процедуру реставрації й золочення. Найближчим часом майстри візьмуться за відновлення сьомого, центрального, хреста.

Топ дня

Вибір редакції