У дитсадках Київщини навчається майже 60 тис. дітей — КОВА

У Київській області протягом минулого року створили понад 2,5 тис. додаткових місць у дитячих садочках. Усього в регіоні майже 800 закладів дошкільної освіти.

Про це повідомляє пресслужба Київської обласної військової адміністрації.

Зазначається, що наразі мережа закладів освіти області налічує 784 дитсадки, з яких 697, а це 89% — працюють в очному та змішаному форматі. В них навчається 58830 дітей.

"У дитячих садках здобувають освіту понад 3297 дітей із родин внутрішньо переміщених осіб. У інклюзивних групах закладів дошкільної освіти навчається 1267 вихованців із особливими освітніми потребами", — йдеться у повідомленні.

В адміністрації поінформували, що Київщина — лідер у створенні нових додаткових місць для дітей дошкільного віку. Протягом 2023 року в області облаштували понад 2,5 тис. додаткових місць у садочках.

Зокрема, протягом минулого року відновили роботу закладів дошкільної освіти у Бишівській, Ірпінській, Бучанській громадах. Запрацювало дошкільне відділення у селі Озера Гостомельської громади.

Що відомо про відновлення дитячих садочків на Київщині

Під час окупації Київської області загалом було пошкоджено 86 закладів дошкільної освіти. Відбудовувати дитячі садки почали одразу після звільнення регіону.

В Ірпені 160 дітей пішли до відбудованого садочку "Рута". Загалом заклад дошкільної освіти прийме до 400 маленьких жителів міста. В новій будівлі облаштовано 13 груп. До дитячих ясел зарахували 15 малюків з сімей пільгових категорій.

Також у місті збудують новий дитячий садочок "Веснянка". Попередній заклад освіти зруйнували російські війська. Будівля не підлягає капітальному ремонту. Відкриття планується на 1 вересня 2024 року

У Горенці триває капітальний ремонт дитячого садка "Казка", пошкодженого під час російського вторгнення. Дошкільний заклад відновлюють за кошти благодійників і місцевого бюджету.

У селі Загальці Бородянського району Київщини відкрили модульний дитячий садочок за сприяння благодійного фонду "Угорська екуменічна служба допомоги-Україна". Новий освітній заклад розрахований на одночасне навчання 55 дітей.

Також відкрили новозбудований дитячий садочок "Пазлик" у Фастівському районі в селищі Калинівка. Звести дошкільний заклад раніше завадило повномасштабне вторгнення російських військ.