Ігоря Кушніра звільнили з посади керівника "Київміськбуду"

Оновлено
Ігор Кушнір. Фото: УНІАН

Ігоря Кушніра звільнили з посади президента і голови правління "Київміськбуду". Його обов'язки виконуватиме член правління і віцепрезидент компанії Едуард Шевчук.

Про це повідомив перший заступник голови КМДА Микола Поворозник за підсумками засідання наглядової ради ПрАТ "Київміськбуд".

Також компанії доручили розробити план для виходу на сталі показники діяльності. Для цього виконувач обов'язків голови правління спільно із правлінням мають розробити стратегічний план стабілізації фінансово-економічного стану підприємства та надати його для затвердження наглядовій раді до 1 лютого 2024 року, а також налагодити роботу з інвесторами, йдеться у повідомленні.

Раніше повідомлялося, що багаторічний очільник "Київміськбуду" Ігор Кушнір написав заяву на звільнення з посади голови правління і президента компанії.

Про це він повідомив у своєму Facebook.

У соцмережі Ігор Кушнір виклав фото заяви на звільнення.

Заява на звільнення з посади. Фото: Ігор Кушнір/Facebook

Він нагадав, що керував "Київміськбудом" 12 років. За словами Кушніра, компанія діяла прозоро і виконувала взяті на себе зобов'язання та завдання.

"…в останні місяці ми пережили низку потужних медійних атак. Після цього Наглядовою радою були призначені аудити", — написав посадовець.

Як зауважив Кушнір, експерти вивчали діяльність "Київміськбуду" за останні три роки. З його слів, жодних зловживань з боку керівництва компанії не встановлено. Звіт тимчасової контрольної комісії ухвалила Київська міська рада.

Утім, посадовець вирішив звільнитися з посади голови правління — президента "Київміськбуду". Свій намір Ігор Кушнір пояснив тим, що хоче "уникнути маніпуляцій та пересудів".

Що відомо про перевірку діяльності компанії "Київміськбуд"

ПрАТ "ХК "Київміськбуд" – найбільший забудовник столиці, його основний акціонер – територіальна громада Києва в особі Департаменту комунальної власності КМДА з часткою 80%. З 2012 року головою правління і президентом компанії є Ігор Кушнір.

19 травня видання Bihus.info опублікувало матеріали розслідування, в якому стверджується, що землю "Київміськбуду" у Козині, на якій раніше була база відпочинку, забудували розкішними котеджами родичі та оточення президента холдингу Ігоря Кушніра.

Київська міська рада на засіданні 25 травня проголосувала за створення тимчасової комісії для перевірки компанії "Київміськбуд".

У липні журналісти Bihus.Info оприлюднили матеріали розслідування про віллу дружини Кушніра у Франції за 20 мільйонів євро і про те, як подружжя Кушнірів здійснило сходження на Еверест. За даними видання Bihus.Info, для виїзду з України під час воєнного стану Ігор Кушнір має довідку про інвалідність.

Київський міський голова Віталій Кличко повідомив, що діяльність забудовника ПрАТ "Київміськбуд" перевірять аудитори. На час перевірок керівник компанії Ігор Кушнір відсторонений від виконання обов'язків.

У липні в офісах "Київміськбуду" поліція провела санкціоновані обшуки. Розслідували можливі привласнення коштів при закупівлі квартир за кошти столичного бюджету. Рішення суду щодо цієї справи ще немає.

Результати перевірки діяльності ПрАТ "ХК "Київміськбуд" оприлюднили в листопаді. Як зазначили в КМДА, аудитори дійшли висновку, що компанія переживає труднощі через кризу в економіці, а не через зловживання керівництва.