На території Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника на Київщині фотопастки зафіксували рись євразійську. Цей вид зник з території українського Полісся в минулому столітті. Водночас у чорнобильському ставку-охолоджувачу повністю перевелися величезні соми.
Про це повідомляє Чорнобильський біосферний заповідник.
З фотопасток проекту Полісся - дика природа без кордонів , встановлених на території Чорнобильського заповідника, екологи дізналися, що рись євразійська повернулася на українське Полісся. В минулому столітті цей вид повністю зник, фіксувались лише заходи окремих особин з рідкісних репродуктивних оселищ Білорусі.
"Тепер ось ми хвалимось новими й новими світлинами цього пухнатого хижака з китичками, популяція якого є цілком сталою на заповідній території", — йдеться у повідомленні.
Також науковці Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника поінформували, що поступово пересихає чорнобильський став-охолоджувач. Зникає й риба.
"Колись, коли став-охолоджувач Чорнобильської АЕС був повноводим, тут водилось багато великої та малої риби. Подив, а, інколи, й позанаукові фантазії на тему мутантів, викликали величезні вальяжні соми, що піднімались з глибин за їжею", — йдеться у повідомленні.
Раніше повідомлялося, що у Голосіївському парку Києва фотопастки зафіксували диких тварин. Науковцям вдалося виявити присутність козуль або сарн європейських (Capreolus capreolus), кабанів диких (Sus scrofa) і навіть голуба лісового (Columba palumbus). Також зафільмували зустрічі трьох особин лося (Alces alces) із Червоної книги України.