На Київщині у користування громади повернули землю біля Дніпра вартістю майже 100 млн грн

У розпорядження Вороньківської сільради, що в Бориспільському районі на Київщині, повернули 4,5 га землі на березі р. Дніпро вартістю 99 млн грн. Ділянку раніше приватизували з порушенням закону. Суд скасував приватизацію і повернув ці землі державі.

Про це повідомляє Київська обласна прокуратура.

Як з’ясували правоохоронці, Бориспільська райдержадміністрація ухвалила рішення про відведення 4,5 га земель водного фонду і зміну їх цільового призначення. Ділянки безоплатно роздали жителям для ведення садівництва. Наділи на території плеса Дніпра отримали 26 громадян, які встигли їх приватизувати.

У прокуратурі наголошують, що відведення частини берегової смуги Дніпра відбулося з порушенням законодавства, адже ця категорія земель перебуває під охороною держави. Передача такої території у приватну власність заборонена законом.

Земельний спір вирішували в судовому порядку. Бориспільський міськрайонний суд задовольнив позов прокуратури і скасував рішення про реєстрацію приватними особами права власності на спірні ділянки. Рішення суду також зобов'язує громадян, які отримали землю біля Дніпра від Бориспільської РДА, повернути її державі.

Що відомо про повернення земельних ділянок у власність громади

Київська міська прокуратура звернулась до суду з позовом про визнання незаконним рішення Київради. На його підставі товариство орендувало земельну ділянку вартістю 24 млн гривень без проведення земельних торгів.

Також прокурори відстояли в суді право киян на земельну ділянку прибережної смуги річки Дніпро, що розташовується у Гідропарку на пляжі "Золотий" на острові Венеціанський.

Господарський суд Києва розірвав договір оренди та зобов'язав товариство повернути місту земельну ділянку на Оболоні площею понад пів гектара.

До столичної громади повернулася і земельна ділянка у Дарницькому районі вартістю понад 208 млн гривень. Одна з приватних фірм отримала землю в оренду площею понад 4 га на вул. Ревуцького. Планували побудувати багаторівневий паркінг, але використовували ділянку як платну автостоянку.

Прокуратура повернула громаді Києва землі ландшафтного заказника "Совська балка".