На столичному Печерську пошкодили та розграбували чотири укриття

Щонайменше чотири укриття пошкодили вандали та грабіжники в Печерському районі столиці.

Про це повідомляє Печерська РДА.

Зокрема, мова про укриття за адресами бульв. М. Примаченко 1/27, бульв. М. Примаченко 8-Б, вул. Іоанна Павла ІІ 19, вул. Коновальця 29.

Містян застерігають, що за крадіжку (ст. 185 ККУ) та умисне знищення або пошкодження майна (ст. 194 ККУ) передбачається кримінальна відповідальність.

"Коли ворожі ракети забрали стільки невинних життів, серед нас є ті, хто здатен на вандалізм та розкрадання в укриттях, які під час повітряної тривоги стають безпечним прихистком для сотень мешканців району", — йдеться в повідомленні.

Що відомо про перевірки та облаштування укриттів у Києві

У Києві триває удосконалення Фонду захисних споруд столиці, зокрема вилучаються із переліку укриттів непридатні приміщення. Також обстежуються підземні простори, в яких можна буде облаштувати сховища.

Київрада створила тимчасову контрольну комісію з перевірки утримання укриттів, їх цілодобової готовності до використання та підтримки належного технічного стану укриттів.

У червні Київрада додатково виділила 750 млн грн на ремонт столичних укриттів. 500 млн грн вирішили спрямувати до РДА, які мають виконувати ремонтні роботи. Розподіл коштів здійснювали за кількістю населення в кожному з районів.

Київрада звернулась до Кабміну з проханням спростити процедуру розгортання модульних укриттів, аби захистити жителів міста від повітряних атак РФ.

У Києві встановили перше "пілотне" мобільне укриття. Воно виготовлене з високоякісного бетону і може захистити від вибухової хвилі та осколкового ураження.

Мапа укриттів є в додатку "Київ Цифровий". Розробники додали нову функцію: у застосунку можна поскаржитись не лише на недоступні укриття, а й на їх незадовільний стан.