Жителі Київщини чутимуть вибухи. Яка причина

На Шамраївському родовищі гранітів заплановане проведення технологічних робіт. УНІАН

Завтра, 15 листопада, жителі Київщини чутимуть звуки вибухів. У Білоцерківському районі піротехніки працюватимуть на території кар'єру.

Про це повідомляє у Telegram Білоцерківська районна військова адміністрація.

"На Шамраївському родовищі гранітів заплановане проведення технологічних робіт, що будуть супроводжуватися вибухами, з метою розпушення гранітів, придатних для виробництва щебеневої продукції",— йдеться у повідомленні.

Зазначається, що сапери працюватимуть із 08.00 до 17.00. В адміністрації просять жителів зберігати спокій.

Що відомо про планові вибухові роботи на Київщині

Після повномасштабного вторгнення РФ в Україну працівники ДСНС працюють в області над знищенням небезпечних вибухових предметів, які залишили російські військові після окупації. Також регулярно проводяться навчання саперів та планові роботи з розмінування територій.

Зокрема, 26 жовтня планове знищення вибухонебезпечних предметів відбувалося у Бучанському районі. 19 жовтня сапери працювали у Вишгородському, а 6 жовтня снаряди і вибухівку знешкоджували у Білоцерківському районах Київщини.

Колишній голова поліції Київщини Андрій Нєбитов показав відео, як вибухотехніки знешкоджують російські снаряди.

Станом на середину червня 2023 року у Київській області піротехнічні служби знешкодили майже 210 тисяч вибухонебезпечних предметів. Нині визначені понад 17 тисяч гектарів території, де ще необхідна ліквідація боєприпасів. За різними оцінками, на повне розмінування регіону знадобиться від 30 до 70 років.

Крім того, у Київській області проводять планові вибухові роботи у громадах, де у промислових масштабах добувають граніт. Це — Шамраївський кар'єр неподалік Білої Церкви та Ольшаницьке родовище гранітів і Рокитнянський спецкар'єр, які теж розташовані у Білоцерківському районі.