У Броварах стартував благодійний проєкт "Фабрика святого Миколая"

У Броварах стартувала щорічна акція "Фабрика святого Миколая". Це – благодійний проєкт, покликаний зібрати подарунки для дітей із соціально незахищених сімей напередодні Різдва і новорічних свят.

Про це йдеться у дописі Броварської міської ради у Facebook.

Традиційну доброчинну акцію проводить місцевий Центр соціальних служб. Взяти участь можуть усі охочі. Для цього до "Фабрики святого Миколая" можна приносити іграшки, солодощі, канцелярське приладдя, дитячі книжки. Подарунки прийматимуть до 4 грудня за адресою: м. Бровари, бульвар Незалежності, буд. 2.

"Запрошуємо всіх небайдужих громадян нашої громади відвідати Фабрику святого Миколая та допомогти Чудотворцю принести радість, щастя та усмішки тим, хто цього справді потребує", — зазначається у дописі.

Додаткова інформація за тел.: 6-11-86, 6-19-00.

За новим церковним календарем, День святого Миколая відзначатимуть в Україні 6 грудня.

Що відомо про традиції святкування Дня святого Миколая

З Дня святого Миколая — день святкування та вшанування пам'яті християнського святого Миколая Мирлікійського (Чудотворця). Відзначається християнськими церквами 6 грудня (за Григоріанським та Новоюліанським календарями). За Юліанським календарем свято припадає на 19 грудня.

Днем святого Миколая починається цикл зимових свят в Україні. Нині традиція відзначати його відроджується по всій Україні, а діти нетерпляче чекають подарунків у цей день. У школах напередодні свята проводяться уроки, на яких дітей вчать писати святому листа, а найбільше за все у цей день шанують прояви турботи про нужденних.

Тогоріч у Києві 1 грудня відкрили Резиденцію Святого Миколая у Великій лаврській дзвіниці.

З 19 до 25 грудня 2022 року 800 дітей Київщини, які потребували соціальної уваги та підтримки, відвідали новорічні заходи у столиці у межах акції "Залізний Миколай".