Жителів Київщини попереджають про небезпеку захворіти на ботулізм

У Бучанському районі Київщини зареєстрували випадок підозри захворювання на ботулізм.

Про це у Telegram повідомила пресслужба Бучанської міської ради.

У міській раді закликають жителів, у разі виникнення ознак харчового отруєння, не займатися самолікуванням, а терміново звертатися до лікаря.

Що таке ботулізм

Ботулізм — це харчова токсикоінфекція, яка в першу чергу вражає центральну нервову систему людини. Хвороба починається зазвичай через 3-4 години після прийому їжі.

Викликають захворювання на ботулізм токсини мікроорганізмів клостридіїВеликий рід бактерій, які потрапляють в організм людини через їжу. Найчастіше передають хворобу м'ясні та рибні продукти, також гриби тощо.

Симптоми ботулізму:

  • виражена втома, слабкість, запаморочення, нудота, головний біль
  • зниження чіткості зору (неможливо читати дрібний текст), "пелена" перед очима, сухість у роті та горлі, а також труднощі з ковтанням та мовленням
  • блювання, закреп і здуття живота
  • параліч дихальних м'язів.

Що робити, щоб не захворіти на ботулізм

Щоб уберегтися від ботулізму потрібно суворо дотримуватись правил приготування консервів в домашніх умовах та використовувати якісні продукти харчування.

"Остерігайтесь купувати на стихійних ринках і споживати консерви, гриби, солену, копчену і в'ялену рибу, виготовлені в домашніх умовах. Не купуйте в магазинах консервовані продукти із роздутою кришкою",— йдеться у повідомленні.