Наєв показав роботу однієї з мобільних груп ППО, яка вартує небо у північних регіонах

. Мобільна вогнева група ППО Фото: Скріншот з відео Сергій Наєв/Telegram

Екіпажу мобільної вогневої групи ППО, що несе службу у Північній операційній зоні, вдалося збити з ПЗРК "Stinger" крилату ракету Х-101, випущену Росією. Де і коли це сталося не повідомляється. Військові кажуть, що ефективність у враженні повітряних цілей досягається завдяки постійним тренуванням.

Відео про одну з мобільних груп ППО показав у своєму Telegram командувач Об'єднаних сил ЗСУ генерал-лейтенант Сергій Наєв.

Командир із позивним "Вацлав", бійці Олександр та Володимир розповіли, що мають мотивацію знищувати російські повітряні загрози і підлаштовують західне озброєння до реальних умов виконання бойових завдань.

Зокрема, крилату ракету Х-101, запущену військами РФ у нічний час, вдалося збити завдяки переносному зенітно-ракетному комплексу "Stinger". Ціль "захопили" завдяки тепловізору, який військові прилаштували до іноземної зброї.

Мобільна група "Вацлава" збиває і російські БПЛА, і ракети, йдеться у повідомленні командувача Об'єднаних сил ЗСУ Наєва.

Що відомо про сили і засоби ППО, залучені до захисту Києва

Улітку 2022 року навколо столиці створили ешелоновану систему протиповітряної оборони. Вона постійно вдосконалюється, повідомив командувач угруповання сил і засобів оборони Києва Олександр Павлюк.

Наприкінці жовтня минулого року до Києва надійшли нові системи протиповітряної оборони для захисту об'єктів енергетичної інфраструктури від російських атак.

Сили та засоби ППО в районі Києва постійно маневрують на місцевості, щоб війська РФ не вирахували їхніх позицій. Водночас уся система постійно підтримується у бойовій готовності.

На випадок повітряних атак росіян, зокрема дронами, у підрозділах угруповання сил та засобів оборони Києва створили мобільні вогневі групи.

У травні одна з частин Сухопутних військ під Києвом отримала партію засобів протиповітряної оборони для захисту столиці від повітряних загроз.

На початку жовтня 2023 року вирішили збільшити у Північній операційній зоні кількість мобільних вогневих груп ППО для захисту населення та енергооб'єктів від російських атак.