Інформація про мінування школи на Київщині виявилася хибною

Оновлено
На Білоцерківщині правоохоронці перевіряють повідомлення про замінування освітнього закладу 31 жовтня 2023 року. Фото: поліція Київщини/Telegram

31 жовтня 2023 року до поліції надійшло анонімне повідомлення про можливу небезпеку в одному з навчальних закладів на Білоцерківщині. Вибухотехніки та кінологи оглянули будівлю та спростували таку інформацію.

Про це повідомляє поліція Київщини.

"Правоохоронці перевірили приміщення та опитали працівників. Вибухотехніки та кінологи оглянули будівлю та спростували таку інформацію", — йдеться у повідомленні.

Що відомо про неправдиві повідомлення про замінування у Києві

Від початку цього навчального року в Києві та області прокотилася хвиля повідомлень про замінування освітніх закладів. 1 вересня до столичної поліції надходила інформація щодо замінування усіх середніх шкіл, розташованих у місті. Після перевірки вибухівку не знайшли.

4 вересня поліцію повідомили про замінування усіх торгово-розважальних центрів Києва. Окрім того, вночі поліція отримала повідомлення щодо замінування всіх вокзалів Києва та деяких медичних закладів. Усі повідомлення виявилася неправдивими.

У липні в Києві поліція отримала повідомлення про замінування лікарні швидкої медичної допомоги у Деснянському районі. Також затримали чоловіка, який "замінував" Центральний залізничний вокзал.

Перед судом постане киянин, якого обвинувачують у двох епізодах завідомо неправдивих повідомлень про підготовку вибуху в Офісі Президента. Свої дії обвинувачений пояснив невдоволенням через відключення електроенергії.

Президент Володимир Зеленський раніше заявив, що переважна частина неправдивих повідомлень про "мінування" шкіл і дитсадків у Києві та в інших регіонах надходили з ОРДЛО та Криму, тимчасово окупованих Російською Федерацією.