Мовний скандал в Києві: водій таксі відмовився говорити українською та вигнав пасажирок

. Фото: УНІАН

У Києві водій таксі відмовився обслуговувати двох пасажирок державною мовою.

На інцидент відреагував Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь. Він зазначив, що водій таксі порушив статтю 30 закону про мовуЗакон України "Про забезпечення функціонування української мови як державної". Відповідно до неї, споживачів обслуговують державною мовою.

"Зараз ми готуємо звернення до відповідних органів, зокрема до Національної поліції України та компанії сервісу перевезень Bolt, для встановлення особи порушника та притягнення його до відповідальності", — сказав уповноважений.

Він нагадав, що за подібне порушення передбачений штраф від 200 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або 3400-5100 грн.

Під опублікованим відео в мережі відреагувала служба таксі, з водієм якої виник конфлікт. Там заявили, що "глибоко стурбовані неприпустимими діями водія, які суперечать правилам компанії Bolt". Також його відсторонили від користування сервісом назавжди.

У компанії зазначили, що регулярно нагадують співробітникам про необхідність обслуговування клієнтів державною мовою.

Коментар представника компанії через мовний скандал у таксі. Скріншот під дописом Андрій Смолій / Facebook

З початку 2023 року Уповноважений із захисту мови отримав 3015 звернень про порушення закону про мову. Більше половини стосуються сфери обслуговування.