Збудував магазини на землях громади: ексдепутату Київради повідомили про підозру

. Ексдепутат Київради, якого підозрюють у самовільному захопленні землі. Фото: Київська міська прокуратура/Telegram

Колишнього депутата Київської міської ради підозрюють у самовільному захопленні землі у столиці і незаконному будівництві на ній об'єктів торгівлі. У прокуратурі вважають, що реєстрація нерухомості відбулася за підробленими документами.

Про це інформує пресслужба Київської міської прокуратури.

За матеріалами слідства, колишній депутат Київради, не маючи дозволів на оренду чи право користування, самовільно зайняв земельну ділянку в Дарницькому районі площею понад 800 кв. м. На цій території з'явились продуктові крамниці та інші магазини. У подальшому ексдепутат зареєстрував на них право власності. Як стверджують правоохоронці, це відбулося на підставі підроблених документів.

Земельна ділянка, де розташовані торговельні об'єкти, перебуває у комунальній власності територіальної громади Києва. Ексдепутату повідомили про підозру за ч. 3 ст. 197-1Самовільне зайняття земельної ділянки та самовільне будівництво, ч. 3, 4 ст. 358 КК України. Ці правопорушення караються штрафом або обмеженням волі до трьох років.

Наразі готується клопотання про обрання підозрюваному запобіжного заходу.

Що відомо про розслідування операцій із привласнення земельних ділянок у Києві

Торік у серпні у НАБУ повідомили, що у Києві хотіли незаконно приватизувати Оболонський острів розміром 147,7 тисяч м² поруч із парком "Наталка".

У Києві розслідують приватизацію земельної ділянки біля р. Дніпро вартістю 8,3 млн грн.

Київська прокуратура звернулась до суду з позовом про скасування рішення Київради, на підставі якого товариство набуло в оренду земельну ділянку вартістю 24 млн гривень без проведення земельних торгів.

Київська міська прокуратура відстояла у касаційному суді право киян на земельну ділянку, що розташовується у Гідропарку на пляжі "Золотий" на острові Венеціанський.

Прокуратура через суд повернула столичній громаді земельну ділянку у Дарницькому районі вартістю понад 208 млн гривень. Фірма отримала землю в оренду, щоб збудувати багаторівневий паркінг, але використовувала ділянку як платну автостоянку.