Підпали можуть розглядатися як диверсії: у КМДА нагадали про заборону спалювання сухого листя і трави

Наслідки спалювання сухого листя та трави. Фото: КМДА

Спалювання сухого листя та трави не тільки шкодить здоров’ю людей і стану довкілля, але і є прямим порушенням низки норм чинного законодавства. За це можна позбутися 30 тисяч гривень або навіть сісти у в'язницю.

Про це нагадує Департамент захисту довкілля та адаптації до зміни клімату КМДА.

Зазначається, що й досі серед людей побутує думка, що спалюванням листя, сухої трави та інших рослинних решток не шкідливе і навіть покращує врожайність. Насправді ж це суттєва загроза для природи й здоров'я людини.

"З листям згорають зимуючі корисні комахи, руйнується ґрунтовий покрив, відбувається збіднення ґрунту. Крім того, при спалюванні сухого листя і трави в легені людини й тварини потрапляють важкі метали, діоксини, бензопірени, оксиди азоту та інші канцерогенні сполуки", — наголосив директор Департаменту захисту довкілля та адаптації до зміни клімату Олександр Возний.

У КМДА також нагадують, що згідно з Кодексом України про адміністративні правопорушення за спалювання сухого листі й трави передбачені штрафи.

"За самовільне випалювання рослинності або її залишків передбачено накладання штрафу від 3 060 до 21 420 грн, а ті самі дії, вчинені в межах територій та об’єктів природного-заповідного фонду, передбачають штраф від 6 120 до 30 600 грн. Якщо дії призвели до виникнення лісової пожежі або поширення її на значні площі – штраф від 4 590 грн до 30 600 грн", — йдеться у повідомленні.

Також столичні посадовці попереджають, що в умовах воєнного стану підпали можуть розглядатися як диверсії.

"Відповідно до статті 113 Кримінального кодексу України підпали можуть розглядатися як диверсії. В умовах воєнного стану вчинення таких дій може потягнути за собою позбавлення волі на 15 років або довічне ув’язнення з конфіскацією майна", — поінформували у КМДА.

Що відомо про пожежну небезпеку в Києві та області

У Київській області значно збільшилася кількість виїздів працівників ДСНС на гасіння сухої трави, сухостою, несанкціонованих сміттєзвалищ, інші невеликі пожежі в екосистемах. Вцілому ситуація в регіоні контрольована.

Протягом 9-10 вересня рятувальники Київщини загасили 80 пожеж в екосистемах. Відомо про одного загиблого та постраждалого.

Горить трава та сміття: рятувальники загасили понад 30 пожеж на Київщини за добу.

Протягом вересня патрульні склали 16 протоколів на паліїв сухої трави, листя та сміття в регіоні.