На Київщині запровадили обмеження через сказ

У селі Мирівка на Київщині запровадили карантин через виявлений сказ у тварини.

Про це повідомила Обухівська районна державна адміністрація.

Протиепізоотичної комісії під час засідання запровадила карантинні обмеження з 9 жовтня. Також доручила організувати спеціальні заходи, аби не допустити поширення сказу тварин.

Епізоотичним вогнищем визначили село Мирівка з прилеглими до нього угіддями, пасовищами, польовими та лісовими масивами в радіусі 10 км.

За інформацією місцевих медіа, хворою твариною виявився домашній кіт. Господарка знайшла котика пораненим, тож возила його на лікування до ветеринара.

Симптоми сказу не одразу проявились. Минулого тижня він подряпав власницю, а згодом тварина загинула.

Чим небезпечний сказ

Сказ — це інфекційна хвороба, вона супроводжується тяжким ураженням центральної нервової системи й завжди закінчується смертю, якщо не зреагувати правильно.

Зазвичай люди заражаються від укусу скаженої тварини, рідше через контакти без укусів — подряпини, садна чи відкриті рани, на які потрапила слина інфікованої тварини. Погладжування, контакт із кров’ю, сечею та фекаліями хворої тварини не призводять до інфікування вірусом сказу.

Що відомо про випадки сказу в тварин на Київщині

Киянку разом з донькою покусав домашній кіт: у нього виявили сказ. Згодом тварина померла, щеплення від цієї хвороби вона не мала. Через цей випадок у Солом'янському районі столиці, де й виявили сказ у тварини, запровадили карантин.

На початку лютого у Києві підтвердили випадок сказу в кішки, яку киянка підібрала на вулиці в Боярці й прихистила у своїй квартирі. Згодом у Боярці від сказу загинула дика лисиця.

На початку квітня у кількох населених пунктах Броварського району на Київщині ввели карантин через сказ у кошеняти.