"Щоб у наших дітей була пам'ять": у Києві вшановують жертв трагедії Бабиного Яру

Ексклюзивно
Пам'ятник жертвам масових розстрілів у Бабиному Яру, Київ, 29 вересня 2023 р. Фото: Дар'я Кінша/Суспільне

У Києві вшановують пам'ять жертв масових розстрілів нацистами людей в урочищі Бабин Яр у 1941-1943 роках. Від початку трагедії минає 82 роки. За даними Українського інституту національної пам'яті, з часу захоплення міста фашисти знищили у Києві близько 100 тисяч мирних громадян і військовополонених. Масовий розстріл євреїв у Бабиному Яру 29-30 вересня 1941 року став символом Голокосту. Сьогодні, 29 вересня, у столиці люди несуть квіти до меморіалу жертвам трагедії Бабиного Яру.

Про це з місця події повідомляє кореспондентка Суспільного.

Зокрема, вшанувати пам'ять загиблих у 82-ї роковини трагедії Бабиного Яру прийшли учні розташованої неподалік санаторної школи №20 м. Києва.

Школярі прийшли вшановують жертв трагедії Бабиного Яру, Київ, 29 вересня 2023 р. Фото: Дар'я Кінша/Суспільне

Учителька Лідія Іванівна, яка привела школярів до меморіалу, розповідає, що у такі жалобні дні приходить сюди регулярно:

"Сьогодні дуже пам'ятний день для всіх українців, киян особливо. І ми з дітками, моїми учнями 3-А класу, прийшли, щоб вшанувати пам'ять жертв Бабиного Яру — безневинно убієнних людей. 33 тисячі українців, росіян, білорусів, німців, французів та інших націй полягли на цьому місці (за кілька днів — ред.)", — нагадує педагогиня.

Букети біля підніжжя меморіалу жертвам трагедії у Бабиному Ярі, Київ, 29 вересня 2023 р. Фото: Дар'я Кінша/Суспільне

За її словами, вони з учнями прийшли до місця трагедії, щоб ушанувати пам'ять загиблих: "Поклали квіти, вшанували хвилиною мовчання". Такі меморіальні заходи, на думку Лідії Іванівни, необхідні і для виховання патріотизму у молодого покоління.

Пам'ятник "Ромська кибитка" у Бабиному Яру, створений на вшанування розстріляних представників ромського населення на цьому місці, Київ, 29 вересня 2023 р. Фото: Дар'я Кінша/Суспільне

"Наші маленькі українці повинні знати і шанувати історію минулого. І потім, коли вони виростуть, щоб це (згадка про трагедію — ред.) з покоління в покоління передавалося. Ця історія, ця подія, яка відбулася, вона не може бути забута! Люди повинні пам'ятати, і щоб ніколи в житті більше на нашій українській землі, на цьому місці, цього не повторилось", — зауважує вчителька.

Квіти біля підніжжя пам'ятника "Ромська кибитка" у Бабиному Яру, Київ, 29 вересня 2023 р. Фото: Дар'я Кінша/Суспільне

Вона розповіла, що учні санаторної школи №20 у день пам'яті жертв Бабиного Яру приходять до меморіального комплексу щороку. "Я працюю в цій школі 15-й рік, і от 15 років ми сюди ходимо обов'язково", — каже вона.

"Ми вважаємо, що це наш обов'язок. Кияни, як ніхто, повинні пам'ятати, приходити і вшановувати пам'ять цих людей", — наголошує Лідія Іванівна.