Допомога переселенцям: на Київщині спеціально створена Рада провела перше засідання. Які результати

Переселенці. Фото: (ілюстративне)Getty Images

При Київській обласній військовій адміністрації створили Раду з питань внутрішньо переміщених осіб та провели її перше засідання. Рада опікуватиметься потребами переселенців, зокрема, житлом, працевлаштуванням, наданням юридичної допомоги.

Про це інформує КОВА.

Зазначається, що на першому засіданні Ради з питань внутрішньо переміщених осіб, визначили основні пріоритети роботи. Це, зокрема, розв'язання проблем з житлом, працевлаштування і підтримка бізнесу вимушених переселенців, а також юридична і психологічна допомога.

"Найближчим часом розроблять план діяльності до кінця поточного року, який розглянуть на наступному засіданні. Також буде напрацьована стратегія роботи та визначені зони відповідальності кожного члена Ради", — йдеться у повідомленні Київській обласній військовій адміністрації.

Крім того, учасники обрали керівний склад Ради. Так, головою Ради ВПО став представник ГО "ДАКУС" Олександр Явтушенко, заступником голови — керівник ГО "Об’єднання переселенців "Спільна справа" Юрій Зиков. Представницю ВПО Ірину Кізілову обрали секретарем Ради. Усі вони є внутрішньо переміщеними особами, сповіщають столичні посадовці.

"У заході взяли участь представники громадських організацій та внутрішньо переміщені особи, які представляють інтереси вимушених переселенців, займаються залученням коштів для впровадження та реалізації проєктів, пов’язаних із ВПО і постраждалими внаслідок активних бойових дій, надають допомогу, соціальний та юридичний супровід, психологічну підтримку тощо", — розповіли у КОВА.

Що відомо про переселенців у Києві та області

Станом на кінець травня 2023 року у Києві зареєструвалися майже 400 тисяч переселенців, із них понад 66 тисяч — діти, майже 14 тисяч — людей з інвалідністю. Столична влада наголошує: внутрішньо переміщені особи мають право на ті ж пільги, що й відповідні категорії киян.

Київська міська рада затвердила перелік житлових приміщень, які призначені для переселенців у столиці. Обліком громадян, які потребують житло для тимчасового проживання, займаються районні адміністрації Києва, а за розподіл житла відповідає департамент будівництва КМДА.

У Києві підготували перші 37 квартир для переселенців. Їх заселятимуть туди на тимчасове проживання. Житло є власністю територіальної громади столиці і надається безкоштовно.

У Києві можна отримати компенсацію за прихисток вимушених переселенців.

Станом на кінець червня 2023 року у Київській області офіційно зареєструвалися понад 330 тисяч внутрішньо переміщених осіб. Це в 6 разів більше, ніж було на початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну.