Київська міська влада визначила структуру нового навчального року 2023/2024. Згідно із нею, І семестр триватиме з 1 вересня до 22 грудня 2023 року, ІІ семестр — із 8 січня до 31 травня 2024 року. Останні дзвоники лунатимуть у школах 31 травня.
Про це повідомила пресслужба Київської міської державної адміністрації із посиланням на заступника голови КМДА Валентина Мондриївського.
Зазначається, що компенсаторні заняття для подолання освітніх втрат і освітніх розривів, атестація та інші заходи, передбачені програмою, можуть тривати до 28 червня 2024 року.
За словами Мондриївського, канікули заплановані у такі періоди:
- осінні канікули — із 23 до 29 жовтня 2023 року
- зимові — із 23 грудня 2023 року до 7 січня 2024 року
- весняні — із 25 до 31 березня 2024 року
- для учнів перших класів додаткові канікули мають бути із 19 до 25 лютого 2024 року.
"Новий навчальний рік у столиці традиційно стартує 1 вересня і триватиме загалом до 28 червня 2024 року — з перервами на канікули, атестацією та проведенням компенсаторних занять. Ми будемо враховувати безпекову ситуацію в умовах воєнного стану та інші фактори, які можуть вплинути на організацію освітнього процесу",— каже Мондриївський.
Він зауважив, що формат, у якому працюватиме школа, кожен заклад освіти обиратиме самостійно, консультуючись із батьками учнів. Рішення про запровадження очного, дистанційного або змішаного форматів навчання прийматиметься на засіданнях педагогічних рад з урахуванням безпекових норм і побажань батьків учнів.
"Розклад занять керівники шкіл складатимуть відповідно до кількості охочих навчатися очно і місткості укриття. Педагогічні ради мають обрати форми та формати організації навчального процесу, затвердити алгоритми роботи закладів освіти",— інформує заступник голови КМДА.
За його словами, педагогічні ради також мають вирішити, яким чином зараховуватимуть результати навчання із предметів галузей "мистецька", "фізична культура" та інших, отриманих учнями в закладах позашкільної освіти.
Це стосується і результатів навчання з тих предметів, що вивчаються в закладі освіти за кордоном. Вони відповідають предметам освітньої програми для зменшення навчального навантаження на учнів, які одночасно навчаються за межами України та в Києві.
Кожна школа має оновити схеми руху учасників освітнього процесу під час тривоги та провести відповідні тренування й навчання із правил перебування в укриттях. Також потрібно моніторити психологічний стан усіх учасників освітнього процесу, проводити психологічні п'ятихвилинки, тренінги, індивідуальні консультації тощо. Адже від психоемоційного стану, зокрема, залежить і безпека людей, підсумував Мондриївський.
Що відомо про навчальний рік в Києві та області під час війни
З вересня 2022 року навчання відновили лише школи зі сховищами. Укриття повинні бути в кожному освітньому закладі Києва і Київщини, або у безпосередній близькості до них. Тако вони мають бути розраховані на всіх учнів та працівників.
Станом на початок вересня минулого року 95% шкіл були готові працювати у змішаному форматі навчання — як очному, так і онлайн. 1 вересня 2022 року у Києві 25 тисяч дітей стали першокласниками. В останні довоєнні роки їх у столиці було 30 тисяч щороку. Минулого року офлайн-навчання обрали 138 тисяч учнів. Інші вирішили займатися онлайн або індивідуально.
На Київщині за навчальними закладами, які працюватимуть офлайн або за змішаною системою, закріпили наряди поліції. У разі обстрілів російськими військовими закладів освіти, вони повинні прибувати для надання невідкладної допомоги.
У вересні минулого року у КМДА оголосили, що всі столичні школи пильнуватиме "Муніципальна охорона". Святошинський район став першим, де вона запрацювала.
У Києві на території всіх шкіл будуть встановлені системи відеонагляду, за потреби це робитимуть і всередині навчальних закладів. Зараз розробляється загальна система забезпечення відеонаглядом, перш за все, навколо навчального закладу.
Навчальний рік 2022/2023 для учнів столичних шкіл закінчився 30 червня. 16 червня стало Днем останнього дзвоника. Закладам освіти рекомендували продовжити прийом документів до 5-х класів.
Цього року в Києві одним із пріоритетних завдань є відновлення офлайн-навчання в закладах середньої освіти. Наразі ведуться роботи з облаштування укриттів у 437 закладах освіти. Станом на 1 серпня завершено виконання робіт у 105.