Перейти до основного змісту

Звіти РДА по стану укриттів у Києві і реальність відрізняються. Ємець розповів про результати перевірок комісії Київради

. Леонід Ємець, депутат Київради, голова тимчасової контрольної комісії з питань перевірки укриттів під час перевірки укриттів в Голосіївському районі Фото: Суспільне

13 липня Київська міська рада створила тимчасову контрольну комісію, яка має моніторити, як витрачаються кошти, виділені на облаштування укриттів. Причиною створення такої комісії стали неоднаразові перевірки центральних органів влади. З'ясувалося, що паперові звіти і реальний стан укриттів значно відрізняються.

Про це повідомив Суспільному депутат Київради, голова тимчасової контрольної комісії з питань перевірки укриттів Леонід Ємець.

Він нагадав, що за укриття у місті відповідають районні державні адміністрації. Вони відповідальні за облаштування, за закупівлю необхідного обладнання та за ремонти. А Київрада лише виділяє їм на це кошти.

За словами Ємця, за звітами РДА, які вони надавали Київраді, укриття облаштовані, відремонтовані, можна заходити. Згідно зі статистикою, яку здійснив "Київ благоустрій" — ситуація набагато гірша.

"Я вам скажу так: все дуже погано. Ті укриття, які мають бути відкритими, якщо туди прийти і фізично їх перевірити, вони дуже часто закриті. З амбарними замками, з телефонами людей, які знаходяться, то на дачі, то в Карпатах, то де попало",— каже Ємець.

Також депутат інформує про регулярну фіксацію корупції. Зокрема, перевіряючи реальні ціни закупівель, наприклад, матів у Солом'янському районі, з'ясувалося, що виробник пропонує ціну вдвічі меншу, ніж було заявлено у звіті РДА.

За його словами, інформацію про закупівлі для укриттів знаходять на сайті Prozorro. Потім комісія вирушає до укриття і дивиться, чи виконані там роботи, на які були виділені кошти. По завершенню роботи комісії, всі матеріали передадуть до правоохоронних органів.

"Вже зекономлено кілька десятків млн грн. Звільнено 4 керівників РДА і подано на відсторонення кілька десятків відповідальних осіб. Було відкрито нами кілька десятків укриттів. На основі нашої інформації Дніпровська прокуратура вже веде розслідування щодо закупівлі всіх цих барабанів, електросковорідок",— каже Ємець.

Він також зазначив, що у столиці є нормальні укриття, хоча їх і не багато. Зокрема, у вересні у Києві має з'явиться ще одне укриття у Голосіївському районі. Воно до роботи комісії було на папері і завершення будівництва планувалося через пару років.

Що відомо про перевірки об'єктів цивільного захисту у Києві та області

Уночі 1 червня Росія завдала ракетного удару по Києву. Внаслідок цього у Деснянському районі столиці загинули три людини: 9-річна дівчинка, її 34-річна мама і 33-річна жінка. Чоловік однієї з загиблих та жителі району стверджують, що укриття, де хотіли сховатися від обстрілу люди, було зачинене.

За дорученням Президента Володимира Зеленського 3-го червня стартувала комісія щодо перевірки укриттів у столиці. Вона оцінювала доступність та базові параметри.

Спеціальна комісія щодо перевірки стану і доступності укриттів Києва 10 червня закінчила перевірку всіх 4655 сховищ. За підрахунками, 15% укриттів придатні без зауважень, повідомив міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін.

Київрада створила тимчасову контрольну комісію з перевірки утримання укриттів, їх цілодобової готовності до використання та підтримки належного технічного стану укриттів.

У червні Київрада додатково виділила 750 млн грн на ремонт столичних укриттів. 500 млн грн вирішили спрямувати до РДА, які мають виконувати ремонтні роботи. Розподіл коштів здійснювали за кількістю населення в кожному з районів.

Мапа укриттів є в додатку "Київ Цифровий". У застосунку можна поскаржитись не лише на недоступні укриття, а й на їх незадовільний стан.

Топ дня
Вибір редакції