Перейти до основного змісту

Кличко прокоментував знесення понад 200-річного будинку на Подолі

. Фото: Ксенія Семенова / Facebook

Міський голова Києва Віталій Кличко ініціював розірвання договору оренди із власником 200-річного будинку на Подолі в Києві, оскільки приватний власник діяв самотужки.

Про це міський голова написав у своєму Telegram.

За його словами, міська влада не давала жодних дозволів чи погоджень щодо знесення понад 200-річного будинку на Подолі.

Кличко ініціював розірвання Київрадою договору оренди (від 2009 року) на Ярославській 13-Б, оскільки приватний власник діяв самотужки.

"Приватний власник, всупереч усім нормам і здоровому глузду, прикрившись листом Мінкульту, вирішив, що може паплюжити історичну спадщину нашого міста", — написав Кличко.

Він додав, що міська влада готує звернення до правоохоронних органів щодо перевірки законності дій власника.

До того ж міський голова ініціював ухвалення Київрадою рішення щодо заборони реконструкції та інших дій з будівлями міста, яким понад 100 років незалежно від того, внесений цей будинок в реєстр чи ні.

"Верховна рада в січні цього року остаточно скасувала заборону на містобудівні, архітектурні чи ландшафтні перетворення, будівельні, меліоративні, шляхові, земляні роботи без дозволу відповідного органу охорони культурної спадщини на охоронюваних археологічних територіях, у межах зон охорони пам'яток, історичних ареалів населених місць, занесених до Списку історичних населених місць України", — додав Кличко.

Віталій Кличко написав, що міська влада вимагає від Верховної Ради ухвалити в другому читанні законопроект 0895 (від 2019 року), який дозволить місцевій владі примусово викупати у безвідповідальних приватних власників, повертати у власність громади памʼятки архітектури, старовинні приміщення, які власники належно не утримують, що призводить до їх руйнування. А потім на місці памʼяток зʼявляються торгові центри та багатоповерхівки. Цей законопроект стосується охорони культурної спадщини всієї країни.

У Департаменті охорони культурної спадщини КМДА розповіли, що будинок не має статусу пам'ятки. Також науково-проєктна документація на проведення будівництва за цією адресою не надходила на погодження. Інспектори на місці зафіксували проведення демонтажу та викликали правоохоронців.

Позиція власника будівлі

Власник садиби Сергій Боярчуков у своєму Facebook повідомив, що реконструкцію будівлі погодив Мінкульт. Там йому сказали, що "історичної цінності" будівля не має. Боярчуков також додав, що садиба немає в реєстрі памʼяток архітектури.

Будинок на Подолі, який є зразком київської житлової дерев'яної забудови ХІХ століття, почали зносити 10 серпня. Тоді містяни викликали поліцію.

Топ дня

Вибір редакції