Цього року заплановано облаштування укриттів додатково у 437 закладах освіти. Станом на 1 серпня завершено виконання робіт у 105.
Про це повідомила у Telegram пресслужба Київської міської військової адміністрації.
Зазначається, що всього освітніх установ комунальної форми власності у Києві — 1056, в яких навчаються понад 405,8 тис. дітей та молоді різного віку.
"Заклади, де наразі відсутні сховища, укладають угоди із сусідніми об'єктами господарювання, які мають укриття з достатньою кількістю місць", — йдеться у повідомленні.
У КМВА поінформували, що загалом укриттями забезпечено:
- 83% закладів дошкільної освіти
- 91 % загальної середньої освіти
- 95% закладів професійної та професійно-технічної освіти
- 75% закладів фахової передвищої та вищої освіти.
Крім того, за пілотними проєктами, для кількох шкіл облаштують окремі власні підземні укриття, які розташовуватимуться на території закладу. Введення їх в роботу планується до кінця року. Форми та формати навчання оберуть за результатами проведених робіт та збільшенням місць в укриттях, зауважили в адміністрації.
Що відомо про перевірки об'єктів цивільного захисту у Києві та області
Уночі 1 червня Росія завдала ракетного удару по Києву. Внаслідок цього у Деснянському районі столиці загинули три людини: 9-річна дівчинка, її 34-річна мама і 33-річна жінка. Чоловік однієї з загиблих та жителі району стверджують, що укриття, де хотіли сховатися від обстрілу люди, було зачинене.
За дорученням Президента Володимира Зеленського 3-го червня стартувала комісія щодо перевірки укриттів у столиці. Вона оцінювала доступність та базові параметри.
Спеціальна комісія щодо перевірки стану і доступності укриттів Києва 10 червня закінчила перевірку всіх 4655 сховищ. За підрахунками, 15% укриттів придатні без зауважень, повідомив міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін.
Мапа укриттів є в додатку "Київ Цифровий". Розробники додали нову функцію: у застосунку можна поскаржитись не лише на недоступні укриття, а й на їх незадовільний стан.
У Київській міській прокуратурі повідомили, що правоохоронці розслідують можливе розкрадання грошей, які були виділені на ремонт укриттів у столиці.
За клопотанням Шевченківської окружної прокуратури Києва суд зобов'язав балансоутримувача привести у належний стан укриття для містян. Сховище в аварійному стані й непридатне для використання.
Подільська окружна прокуратура Києва через суд зобов'язала балансоутримувача привести у належний стан сховище для жителів столиці. Захисна споруда цивільного захисту, площею 420 кв.м, може розмістити 450 людей.