У Нацполіції пояснили причину обшуків у "Київміськбуді"

. Фото: Київміськбуд/Facebook

Правоохоронці розслідують справу про розтрату бюджетних коштів під час закупівлі квартир у Києві. Через це в офісних приміщеннях кількох підприємств, зокрема "Київміськбуду", проводять санкціоновані обшуки. Також слідчі завітали з обшуками додому до посадовців, які можуть бути причетні до зловживань.

Про це повідомляє портал МВС.

За даними слідства, посадовці організували схему привласнення коштів зі столичного бюджету, які виділялися на фінансування Програми "Економічного та соціального розвитку міста Києва 2021-2023".

Як вважають правоохоронці, до документів щодо закупівлі квартир за бюджетні кошти вносили недостовірні відомості щодо їх вартості. Надалі нерухомість продавали через підконтрольні інвестиційні фонди, які мають податкові пільги. У подальшому, за версією слідства, гроші виводилися закордон на рахунки підконтрольних офшорних компаній.

Кримінальне провадження розслідують за кількома статтями Кримінального кодексу України:

  • ст. 191 (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем),
  • ст. 366 (Службове підроблення),
  • ст. 209 (Легалізація (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом),
  • ст. 222 (Шахрайство з фінансовими ресурсами),
  • ст. 358 (Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів).

У Київській міській державній адміністрації підтвердили факт обшуків у Департаменті будівництва та житлового забезпечення КМДА.

Службовці надають усі запитувані документи. Керівництво та співробітники всебічно сприяють слідству, зазначають у Департаменті.

Обшуки проводяться відповідно до ухвали Печерського райсуду Києва.

Що відомо про перевірку діяльності компанії "Київміськбуд"

ПрАТ "ХК "Київміськбуд" – найбільший забудовник столиці, його основний акціонер – територіальна громада Києва в особі Департаменту комунальної власності КМДА з часткою 80%. З 2012 року головою правління і президентом компанії є Ігор Кушнір.

19 травня видання Bihus.info опублікувало матеріали розслідування, в якому стверджується, що землю "Київміськбуду" у Козині, на якій раніше була база відпочинку, забудували розкішними котеджами родичі та оточення президента холдингу Ігоря Кушніра.

Київська міська рада на засіданні 25 травня проголосувала за створення тимчасової комісії для перевірки компанії "Київміськбуд".

У липні журналісти Bihus.Info оприлюднили матеріали розслідування про віллу дружини Кушніра у Франції за 20 мільйонів євро і про те, як подружжя Кушнірів здійснило сходження на Еверест. За даними видання Bihus.Info, для виїзду з України під час воєнного стану Ігор Кушнір має довідку про інвалідність.

Київський міський голова Віталій Кличко повідомив, що діяльність забудовника ПрАТ "Київміськбуд" перевірять аудитори. На час перевірок керівник компанії Ігор Кушнір відсторонений від виконання обовʼязків.